Milovníci tenisu mají smůlu. Do konce července se hrát nebude

Zatímco sporty jako fotbal se postupně rozehrávají, u tenisu je to zcela jinak. Turnaje spadající do okruhů ATP a WTP se ještě nějaký čas hrát nebudou. Toto by mělo trvat minimálně do konce července.

Zdroj fotografie: juniortennis.ru

Jsou sporty, kde se už aktivně mluví o tom, kdy se obnoví samotná liga, která byla z důvodu koronaviru přerušena. A potom jsou sporty, kde se o tom nejenom-že nemluví, ale kde se vydávají informace o tom, že se ještě nějakou dobu hrát nebude. Tím sportem je tenis, konkrétně potom turnaje na okruzích ATP a WTA. Jak hráči, tak i fanoušci si v daných případech musí ještě počkat.

Minimálně do konce července

Původně byla tenisová pauza ohlášená zhruba do poloviny července. Tedy do data 12. července. Nyní se představitelé profesionálního tenisu rozhodli tenisovou pauzu ještě prodloužit. Podle jejich vyjádření o zhruba tři týdny. To v praxi znamená jediné. Do konce července se tedy turnaje pod hlavičkou ATP a WTA rozhodně hrát nebudou. A kdo ví, jak tomu bude dále, jelikož klidně může dojít i k dalšímu prodloužení pauzy. Vše záleží hlavně na vývoji pandemie.

Zdroj fotografie: atptour.com

Hlavním rizikem je nejistota

Jedním z hlavních důvodů, proč byla tenisová pauza prodloužena, a nedošlo k uvolnění tak jako v jiných sportech, je podle vyjádření předsedy ATP určitá nejistota, související s pandemií covid-19. V tomto směru má určitě pravdu. Příkladem může být fotbal, kde se sice přerušené ligy rozehrají, ale nikdo moc neví, co se stane, pokud se objeví nákaza a jak bude vše dále pokračovat. Kdo a kdy půjde do karantény a jak to dopadne se sezonou? V tenise se tak raději počká na větší jistoty, než aby v průběhu rozehraného turnaje došlo na změny.

Zdroj fotografie: atptour.com

Už více než 40 turnajů

Současná situace způsobila, že se již přišlo o zhruba 40 tenisových turnajům pořádaných v rámci ATP a WTA. Mnozí pochopitelně znají jenom ty největší, jako například Wimbledon. Pravdou ale je, že muselo být odvoláno mnohem více akcí. V případě mužů třeba turnaje v Hamburku nebo Atlantě, v případě žem třeba turnaj v Bukurešti, Lausanne, ale také třeba i Prague Open v České republice.