Tenista Jakub Menšík má znovu zdravotní problémy. Kvůli nim se dokonce odhlásil z Turnaje mistrů do 20 let, kde měl být hlavním favoritem.
V posledních týdnech byl český tenista Jakub Menšík samý vtípek. Kdo by se mu divil. S argentinskou láskou Josefínou si užívali dovolenou v Alpách, poté se zaletěli ohřát na Maledivy. „Moje kancelář v palmových stromech,“ napsal daviscupový reprezentant pod jeden z příspvěků na svém instragramovém profilu. Jenže teď mu humor došel.
Menšík a jeho zranění
Kvůli zdravotním potížím se Menšík musel odhlásit z Turnaje mistrů do 20 let. V saúdskoarabské Džiddě, která od 17. do 21. prosince přivítá nejlepší mladé hráče světa – nové vyvolené, měl plnit roli nasazené jedničky. Zatím nikdo z týmu českého hráče nepotvrdil, o jaké místo se jedná. Možná je to znovu koleno, které už na podzim rodáka z Prostějova trápilo. V tom případě by to nebyla vůbec dobrá zpráva. Menšík by nemusel stihnout začátek nového ročníku.
Menšík totiž kvůli kolenu předčasně ukončil letošní turnajovou sezonu. V říjnu kvůli zranění nohy nejprve nedohrál turnaj v Basileji, poté se odhlásil z Masters v Paříži. „Tohle je konec. Byla to v mnoha ohledech fantastická sezona, i když neskončila tak, jak jsem doufal. Měl jsem letos několik skvělých týdnů, na které jsem fakt hrdý,“ napsal poté na svůj instagramový profil.
Senzační triumf v Miami
Menšík je aktuálně 19. hráč světového žebříčku ATP. V průběhu roku byl podle rankingu i nejlepším českým hráčem (nyní je druhý za Lehečkou). Senzační triumf na březnovém Masters v Miami, jednom z nejprestižnějších turnajů světa, z něj udělal tenisovou celebritu. Sezonu uzavřel s bilancí 31 výher a 20 porážek.
Doufejme, že se dá vycházející hvězda sportovního nebe brzy do pořádku a obavy fanoušků, kteří svému hrdinovi posílají vzkazy na sociálních sítích, rychle pominou. Dle názoru redakce SportyŽivě má před sebou Menšík velmi důležitou sezonu. Bude muset potvrdit své fantastické výsledky z letošního roku. Zároveň ale musí přidat na grandslamech. Tam bylo jeho maximem třetí kolo na Australian Open a ve Wimbledonu. Pokud se mu to povede, jeho cesta mezi nejlepších deset hráčů planety je volná.
