Hráči tenisového turnaje Adria Tour se nakazili koronavirem. Pořadatelé čelí kritice

Zdroj fotografie: alo.rs

Tenisový turnaj Adria Tour měl přinést atraktivní tenisové zápasy, a to přímo pod patronátem světového šampiona Srba Novaka Djokoviče. Místo zpráv se sportovními výsledky tenisu se však v posledních dnech dozvídáme nepříjemné zprávy o tom, kdo z hráčů se nakazil koronavirem.

Již tři borci byli pozitivně testováni na nemoc covid-19. Nejprve šlo o Bulharského hráče Grigora Dimitrovova. Následovali Chorvat Borna Čorič a Srbský hráč Viktor Troicki.

Zdroj fotografie: alo.rs

Program turnaje byl předčasně ukončen

Nyní se však nemocí nakazil i samotný Djokovič. Vedení turnaje se rozhodlo akci předčasně ukončit již v chorvatském Zadaru. Přitom zbývalo ještě několik zápasů v dalších evropských městech. Program šampionátu byl stanoven následovně:

  • Bělehrad 12. – 14. června
  • Zadar 20. – 21. června
  • Černá hora 27. – 28. června
  • Banja Luka 3. – 4. července
  • exibiční zápas Djokovič x Dzumhur 5. července

Nakaženi jsou i kondiční trenéři

Někteří uživatelé sociálních sítí nevěřícně kroutili hlavami z rozhodnutí uspořádat turnaj takových rozměrů v aktuální situaci. Zejména se pozastavovali nad praktikami objímání a podávání si rukou mezi hráči. Chorvatská media navíc přinesla zprávu o nákaze i u kondičních trenérů Dimitrova a Djokoviče.

Z aktuální top desítky hráčů dle žebříčku ATP se turnaje zúčastnil kromě Djokoviče i Dominic Thiem a Alexander Zverev. Právě Zverev se po zápase v Zadaru nechal slyšet, že se pro jistotu nechá podrobit testům.

Zdroj fotografie: alo.rs

Start nové sezony od srpna podle plánu

V srpnu by mělo dojít k novému startu sezony ATP. Představitelé Asociace tenisových profesionálů právě pracují na nutných preventivních opatřeních. Také vyzvali, aby lidé dodržovali potřebné zásady, které napomohou k zamezení šíření viru. To bylo porušeno při samotných zápasech, kdy byly stadiony plné diváků. Nákaza se však potvrdila právě především mezi tenisovými profesionály.