Hráči tenisového turnaje Adria Tour se nakazili koronavirem. Pořadatelé čelí kritice

                   

Tenisový turnaj Adria Tour měl přinést atraktivní tenisové zápasy, a to přímo pod patronátem světového šampiona Srba Novaka Djokoviče. Místo zpráv se sportovními výsledky tenisu se však v posledních dnech dozvídáme nepříjemné zprávy o tom, kdo z hráčů se nakazil koronavirem.

Již tři borci byli pozitivně testováni na nemoc covid-19. Nejprve šlo o Bulharského hráče Grigora Dimitrovova. Následovali Chorvat Borna Čorič a Srbský hráč Viktor Troicki.

iZdroj fotografie: alo.rs

Program turnaje byl předčasně ukončen

Nyní se však nemocí nakazil i samotný Djokovič. Vedení turnaje se rozhodlo akci předčasně ukončit již v chorvatském Zadaru. Přitom zbývalo ještě několik zápasů v dalších evropských městech. Program šampionátu byl stanoven následovně:

  • Bělehrad 12. – 14. června
  • Zadar 20. – 21. června
  • Černá hora 27. – 28. června
  • Banja Luka 3. – 4. července
  • exibiční zápas Djokovič x Dzumhur 5. července

Nakaženi jsou i kondiční trenéři

Někteří uživatelé sociálních sítí nevěřícně kroutili hlavami z rozhodnutí uspořádat turnaj takových rozměrů v aktuální situaci. Zejména se pozastavovali nad praktikami objímání a podávání si rukou mezi hráči. Chorvatská media navíc přinesla zprávu o nákaze i u kondičních trenérů Dimitrova a Djokoviče.

Z aktuální top desítky hráčů dle žebříčku ATP se turnaje zúčastnil kromě Djokoviče i Dominic Thiem a Alexander Zverev. Právě Zverev se po zápase v Zadaru nechal slyšet, že se pro jistotu nechá podrobit testům.

iZdroj fotografie: alo.rs

Start nové sezony od srpna podle plánu

V srpnu by mělo dojít k novému startu sezony ATP. Představitelé Asociace tenisových profesionálů právě pracují na nutných preventivních opatřeních. Také vyzvali, aby lidé dodržovali potřebné zásady, které napomohou k zamezení šíření viru. To bylo porušeno při samotných zápasech, kdy byly stadiony plné diváků. Nákaza se však potvrdila právě především mezi tenisovými profesionály.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články