Hádky v českém tenisovém týmu, Rosol napadl Navrátila

Foto: telegraph.co.uk

David Cup z pohledu České republiky dlouhá léta táhli především Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem. To už je ale minulostí. Oba navlékli důchodové papuče a nechali kariéry profesionálních tenistů za sebou. Kdo přijde po nich? To zatím není jisté. V národním týmu mužů to ale solidně vře. Internetem nyní koluje drsná hádka mezi kapitánem Jaroslavem Navrátilem a tenistou Lukášem Rosolem. V čem je vlastně zakopaný pes?

Rosol se opřel do Navrátila, v českém národním týmu prý vládne špína

Čtyřiatřicetiletého bouřliváka Lukáše Rosola rozpálil doběla Navrátilův výrok po nedělním losu kvalifikace, který českému výběru za soupeře přisoudil sousední Slovensko. Dlouholetý kapitán se poté svěřil tisku, jakou sestavu hodlá do důležitých bojů poslat:

„V hlavě mám připravený určitý model. Základem nominace určitě bude Veselý, Forejtek a Lehečka. Další dva hráče doplním podle momentální formy. Nabízí se i návrat Lukáše Rosola, ke kterému dojde podle toho, jak bude v danou chvíli hrát.“

Právě tato slova Rosola, který v nominaci národní týmu chyběl i v nedávných bitvách proti Bosně a Hercegovině, ranila natolik, že si musel na sociálních sítích vylít překypující vztek slovy:

„Všimli jste si vůbec, že se nikdo nezeptal už v Bosně, proč jsem vlastně nehrál? Proč jsem nebyl v týmu a kde je pravda? Dobře se to zametlo pod koberec, co říkáte?“

Jaroslav Navrátil nechápe, kam Rosol míří

V pondělí ráno se informace o Rosolově proslovu donesly i člověku, o kterého se opíral. Jaroslav Navrátil tisku sdělil, že absolutně nechápe, co chtěl tenista svých statusem říci. Prý tomu nerozumí on ani žádný člen představenstva. Mluvčí týmu Karel Tejkal dokonce pronesl, že Lukáš Rosol z nominace vypadl poté, co se trenérovi sám omluvil z důvodu přílišné zátěže v uplynulé sezóně. Oba se navíc dohodli, že v případě zlepšení herní fazóny má tenista dveře do národního výběru i nadále otevřené.

Rosol se podivoval nad opomíjením některých tenistů

Podle Lukáše Rosola je přinejmenším podivné, že český daviscupový tým tak nějak nepočítá s hráči jako Jebavý či Kolář, kteří by podle něj své vlasti rozhodně udělali lepší službu, než ti, kteří jsou povoláváni nyní. Zároveň podotkl, že zná i důvod, proč na ně kapitán nemyslí – jednoduše totiž nepatří po křídla mocného sportovního manažera Černoška.

Myslíte si, že Lukáš Rosol si tímto vystoupením definitivně zabouchl dveře do nároďáku? Toho se prý obávat nemusí, kapitánovo stanovisko totiž stále platí. Pokud bude v lepší formě než letos (skončil na 182 místě žebříčku ATP), vezme jej Jaroslav Navrátil na milost.

Foto: telegraph.co.uk