Federer navrhuje spojit mužský a ženský tenis v jeden

Jméno Roger Federer není třeba nikomu připomínat. Jedná se o jednoho z nejznámějších a také nejlepších současných tenistů. I jeho, stejně jako všechny tenisové kolegy dostihla koronavirová epidemie která jim přerušila veškeré turnaje. A i to je dost možná důvod, že přišel s celkem zajímavým návrhem.

Zdroj fotografie: sportclub.ru

Jméno Roger Federer není třeba nikomu připomínat. Jedná se o jednoho z nejznámějších a také nejlepších současných tenistů. I jeho, stejně jako všechny tenisové kolegy dostihla koronavirová epidemie která jim přerušila veškeré turnaje. A i to je dost možná důvod, že přišel s celkem zajímavým návrhem.

Spojení mužského a ženského tenisu

Co je tím návrhem, se kterým Roger Federer přišel? Zatím tedy jenom neoficiálně, na sociální síti? Tenista navrhuje, zda by nebylo na místě spojit mužský a také ženský tenis. Samozřejmě ne do podoby, kdy by proti sobě přímo hráli muž a žena – i když i to by mohlo být zajímavé, ale do podoby, kdy by se spojily profesionální okruhy ATP a WTA pod jednu, společnou organizaci.

Zdroj fotografie: eurosport.ru

Zmatky skutečně jsou

Je pravdou, že mít dva tenisové okruhy, tedy ATP a také WTA skutečně může být matoucí. Ne ani tak pro samotné hráče, ale například pro samotné fanoušky. Ti musí zkoumat žebříčky na dvou webových stránkách – pokud chtějí jít přímo ke zdroji, každá organizace má své logo, může mít také jiné turnaje, ale je tu i řada dalších věcí, které se v tomto případě liší a které mohou působit zmatečně.

Návrh je jednoduchý

Návrh, se kterým přišel Roger Federer je v podstatě jednoduchý. Podle něho možná právě nyní dozrál čas k tomu, aby se ATP a WTA spojilo v jednu organizaci a aby tak světový tenis mohl do budoucna působit jednotně a hlavně přehledněji. A jelikož tento svůj názor publikoval online, na sociální síti, ihned to vyvolalo celou řadu reakcí.

Zdroj fotografie: promokod-bonusbet.ru

Co na to další tenisová jména

K názorům na spojení ATP a WTA se nepřipojovali jenom běžní fanoušci, ale byla to i celá řada známých jmen, které chtěli vyjádřit také svůj názor. A ukázalo se, že je vesměs podobný, jako má Roger Federer. Příkladem může být Rafael Nadal, který by se podle svého vyjádření něčemu takovému nebránil a byl by pro. Ve stejném duchu zareagovala také naše tenistka, Petra Kvitová, která dokonce vyzvala k určitému virtuálnímu hlasování zvednutím ruky.

Zdroj fotografie: americansport.ru

Koronavirus jako pomocník

A proč přišla tato výzva právě v této době? Důvodem je to, že koronavirus najednou úplně změnil přístup k tenisu. Když vezmeme fakt, jaké rozepře panovaly v minulosti mezi ATP, WTA, ale také mezinárodní federací ITF, a k tomu se ještě přidali zástupci reprezentující čtveřici grandslamů, stalo se něco nevídaného. K určitému spojení, které má za cíl pomoci v současné krizi hráčům a hráčkám. A právě zájem o společnou věc byl tím impulsem, proč Roger Federer přišel s možnou budoucí podobou světového tenisu.

Není to jenom tenis

Nutno říci, že podobné problémy v tomto směru nemá nutně jenom tenis, ale i celá řada jiných sportů. Oproti nim je na tom tenis ještě celkem dobře, jelikož ten se dělí na muže a ženy. Příkladem mohou být různé bojové sporty, kde je tolik různých organizací, že se v tom téměř nedá vyznat. V každé z nich jsou určití sportovci, v každé z nich jsou určité tituly a nejednou člověk ztrácí přehled o tom, kdo je mistr a čeho. V tomto má tenis stále ještě určitou výhodu a bude pořád přehlednější, i když ke spojení nedojde, než řada jiných sportů.