Famózní rozlučka Lucie Šafářové

                   

Když kapitán fedcupového týmu Petr Pála před časem oznámil, že do nominace pro boje o záchranu mezi elitou povolal Lucii Šafářovou, dočkal se mezi českými fanoušky rozporuplných reakcí. Někteří lamentovali, že má tenistka nejlepší roky za sebou, druzí naopak jásali, že při absenci největších hvězd Petry Kvitové a Karolíny Plíškové se stane rozdílovou hráčkou. Všichni do jednoho tak s napětím očekávali, jak utkání mezi Českou republikou a Kanadou nakonec dopadne. Lucie se nakonec stala hlavní strůjkyní úspěchu, který spočíval ve vítězství 4:0 na zápasy!

Parádní zakončení bohaté reprezentační kariéry

Lucie Šafářová toho českému tenisu přinesla skutečně mnoho. Vždyť v roce 2015 se stala pátou nejlepší tenistkou světa. Skvělé výkony předváděla také v reprezentaci, s níž čtyřikrát vystoupala až na vrchol Fed cupu. Po osobní rovině se jí nejvíce vydařilo pražské finále proti Srbkám v roce 2012, kdy dokázala pokořit hned dvě bývalé světové jedničky Anu Ivanovičovou a Jelenu Jankovičovou. Z olympijských her v roce 2016 přivezla bronzovou medaili.

Legenda se s reprezentací rozloučila již dříve. Jenže nabídka, se kterou přispěchal kapitán Petr Pála, jednoduše nešla odmítnout. Boje o všechno proti Kanadě byly totiž naplánovány na domácí prostějovskou půdu, kde Šafářová vyrůstala. Právě proto neváhala své loučení ještě o jednu událost posunout. Jak se ukázalo, toto rozhodnutí se opravdu vyplatilo. Lucie předvedla doslova heroický výkon. Ve čtyřhře nastoupila po boku mladší kolegyně Barbory Krejčíkové a právě ona zápas ukončila přesným volejem do odkryté části kurtu, který dokonal trápení kanadských reprezentantek.

Divoké skandování a dojemná slova

Po vítězném voleji Šafářové se prostějovským stadionem začalo rozléhat hlasité provolávání „Šafi, Šafi, Šafi“ a když pokřiky utichly, podtrhl dojemný okamžik také Petr Pála, který skrze mikrofon děkoval loučící se hvězdě za všechno, co pro národní tým udělala. Tenistka jen těžko skrývala emoce, které se v ní v daný okamžik mísily. Nejdříve převzala všechny kytice a poté zamířila oslavovat s rodiči, sestrou Veronikou a dvěma neteřemi do rohu dvorce. Sportovkyně si je dobře vědoma, že podobné okamžiky na ní čekají i za tři týdny na Prague Open, kde se hodlá rozloučit s dráhou profesionální tenistky.

Petr Pála se po zápase novinářům svěřil se vztahem, který si k Šafářové během společných let u národního týmu vybudoval:

„Kromě hry mám s Luckou spojenou takovou pohodu. Na to, jak dobrá to je hráčka, dokázala vždycky vyjít vstříc ostatním holkám. Není vůbec jednoduché, aby si tým sednul. V řadě týmů, kde jsou moc velké hvězdy, to může skřípat. Ale já měl štěstí na holky, a ona mezi ně stoprocentně patří, které si nikdy nic velkého nevymýšlely. Lucky si nesmírně vážím“

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články