Doping, zranění a teď neúspěch. Šarapovové se dlouhodobě nedaří

                   

Zkušená a v minulosti také velmi dobrá hráčka. To je Maria Šarapovová, která však poslední roky rozhodně nenavazuje na to, čím byla v minulosti. Je tomu přesně naopak. A potvrdilo to také letošní Australian Open, kde si sice mohla zahrát, ale málokdo čekal, že skončí v podstatě dříve, než začne.

Nejprve doping, potom zranění

Vzestup a pád. I tak by se mohla pojmenovat kariéra, kterou tato tenistka má. Nejprve tu byly úspěchy, kdy tato bývalá světová jednička na kurtech jasně dominovala. A potom přišla studená sprcha v podobě dopingového nálezu. V roce 2016 měla pozitivní dopingový test, což její kariéru výrazně ovlivnilo. A tím pohromy nekončily. Také je třeba připomenout hlavně její zranění ramene, kvůli kterému nemohla ani moc trénovat, natož hrát. To se na její formě nijak pozitivně nepodepsalo.

Klesá žebříčkem stále níže

Pořadatelé Australian Open jistě očekávali, že bývalá světová jednička rozhodně předvede mnohem více. Jistě to byl ten pravý důvod, proč jí povolili start v turnaji na divokou kartu. Očekávali jistě jak celkovou větší atraktivnost zápasů na kurtech, tak i to, že by známá světová hvězda Maria Šarapovová mohla přitáhnout více diváků. Ta však skončila dříve, než kdokoliv očekával.

Konec po prvním kole

Maria Šarapovová vypadala hned v prvním kole. Její soupeřkou se stala Donna Vekičová, která je aktuálně v žebříčku na dvacátém místě a které jenom potvrdila své kvality. Stala se vítězkou tohoto zápasu a Šarapovová se musela nejenom z kurtu, ale také z turnaje poměrně rychle odporoučet. Očekává se, že tento velký neúspěch se negativně podepíše na dalším poklesu ve světovém žebříčku, patrně nějak mezi třetí až čtvrtou stovku hráček. A to rozhodně není něco, co by mělo ruskou tenistku nějak výrazně motivovat k lepším výkonům. Vypadá to, že to nejlepší už má dávno za sebou. Alespoň podle posledního vývoje.

Foto: celebmafia.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články