Dokázala to! Barbora Strýcová opouští Wimbledon jako vítězka!

                   

Česká tenistka Barbora Strýcová v pokročilém sportovní věku má za sebou bezesporu svůj nejpovedenější turnaj v kariéře. Ačkoli rozhodně nepatřila mezi největší wimbledonské favoritky, zvládla ve dvouhře překvapivě postoupit až do semifinále, kde ovšem nestačila na legendární Američanku Serenu Williams. Nemusí z toho být však ani trochu smutná, jelikož se jí povedlo dosáhnout jiného významného tenisového milníku! Bojovala totiž na dvou frontách, kromě individuální kategorie tvořila také deblovou dvojici s úžasnou tchajwankou Sie Šu-Wei. Rodačka s Plzně v sobě nakonec objevila poslední zbytky sil a zcela ovládla finále ženských dvojic! Stane se tak poprvé v kariéře světovou jedničkou!

Finále žen dospělo k jednoznačnému výsledku

Třiatřicetiletá Barbora Strýcová měla v zádech skutečně nabitý program, jelikož po celou dobu trvání prestižního anglického turnaje válčila na dvou frontách. Výrazně jí pomohlo, že v deblu utvořila dvojici dnes již s trojnásobnou vítězkou Sie Šu-Wei. Obě dámy daly do finálového klání proti čínsko-kanadské dvojici Sü I-fan s Gabrielou Dabrowskou naprosté maximum. Od samého počátku byla znát jasná převaha české rodačky a její tenisové partnerky.

První set ovládly výrazným rozdílem 6:2. Ani v sadě druhé nepřišlo žádné zásadní překvapení, skončila 6:4. Strýcové k famóznímu výsledku a výkonu jistě pomohl také fakt, že bylo finále deblu odložené kvůli pětihodinovému maratonu Rogera Federera a Novaka Djokoviče. Nehrálo se tak v sobotu večer, nýbrž v neděli odpoledne. Rodačka z Plzně tak měla alespoň trochu času na regeneraci unavených svalů.

Nadšená Strýcová moc dobře ví, že podobný turnaj už asi nikdy nezažije

Barbora Strýcová byla po nedělním finále, které pro ni vyznělo vítězně, jako u vytržení. Není se čemu divit, podobného úspěchu na slavném tenisovém Wimbledonu nikdy předtím nedosáhla a kvůli stále se rostoucímu věku už nejspíš ani nikdy nedosáhne. Novinářům v naprosto evidentní euforii sdělila:

„O, můj bože! Nemám slov, abych popsala, jak se cítím. Je to pořád tak nějak nereálné. Ale zároveň úžasné. Nemůžu jí (Sie Šu-Wei) dost poděkovat, že mi pomohla stát se jedničkou. Znovu, je to nereálné, úžasné. Od začátku roku bylo mým cílem stát se jedničkou. Byl to opravdu můj velký cíl a teď se to děje. Právě teď, na tomhle turnaji, na mém nejoblíbenějším místě. Ano, je to pohádka. Byly to dva týdny plné fantastických momentů. Nikdy na to nezapomenu.“

Slova Strýcové se zakládají na pravdě. Vždyť ona a Sie Šu-Wei na turnaji neprohrály jediný set, což v ženské čtyřhře nebývá zvykem. Naposledy se to podařilo skvělým sestrám Williamsovým před dlouhými deseti lety. Na otázku, co bylo nejspíše jejich hlavním receptem na úspěch, odpověděla Strýcová za souhlasného přikyvování své partnerky následovně:

„Ve Wimbledonu jsme se od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupily na kurt, smály, bavily jsme se tím. Nechtěly jsme udělat stejnou chybu jako na French Open. Držely jsme se toho celý turnaj. Myslím, že právě tohle bylo klíčové.“

Báro, moc ti gratulujeme! A děkujeme!

Foto: wtatennis.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články