Dívčí tenisová legenda se připravuje na návrat po zranění

i Foto: cz.sputniknews.com
                   

Jedna z největších tenisových krásek a svého času také několikanásobná světová jednička Maria Šarapovová momentálně chystá další návrat na scénu, ačkoli se začátkem roku zdálo, že se k tenisu jen tak nevrátí. Letos zatím nastoupila pouze do tří turnajů, z nichž hned ve dvou musela kvůli zranění předčasně skončit. Ještě předtím strávila téměř dva roky čekáním, než jí skončí trest za doping, takže se svému milovanému sportu pořádně nevěnovala opravdu dlouhou dobu. Povede se jít oživit uvadající kariéru?

Smůla kdysi bravurní tenistky

Comeback Marie Šarapovové po odpykání trestu za užití zakázané látky zvané meldonium určitě neprobíhal tak, jak by si někdejší hvězda přála. Herně se jí přitom poměrně dařilo. Hned na prvním turnaji po nucené přestávce se dokázala probojovat až do semifinále a sezónu uzavřela ziskem titulu v Tchien-ťinu. Další úspěchy se pak už ale nekonaly. Maria se od loňského roku potýká s mnoha nepříjemnými zraněními, které plnému sportovnímu vytížení značně brání.

Dá se říci, že pokaždé, když se pro ní situace začala vyvíjet slibně, jí zranění vystaví stopku. Mnozí jí dokonce přirovnávají k tuzemskému „panu skleněnému“, za něhož je považován bývalý fotbalista Tomáš Rosický. Ten během posledních let své kariéry ohlásil comeback hned několikrát. Nicméně mu zdraví vydrželo vždy jen několik zápasů a poté se opět musel podrobit vleklému léčení.

Šarapovová se z osobního hlediska rozhodla minulou sezónu ukončit bezprostředně po US Open, aby se mohla plně zotavit na následující ročník. Ani to ovšem nepřineslo kýžené ovace. V letošním roce dva ze tří turnajů předčasně opustila jak jinak než kvůli zdravotním potížím. V Šen-čenu snažení vzdala vinou bolavého stehna a z blíže nespecifikovaných důvodů odstoupila i v Petrohradě.

Blízká se na lepší časy?

V únoru to vypadalo, že ani v letošním roce se Šarapovová na kurty už nevrátí, protože podstoupila operaci ramene, které jí zlobilo poměrně dlouhou dobu. Poté se nějaký čas musela věnovat rekonvalescenci, ale jelikož zákrok proběhl hladce a tenistka se aktuálně cítí také dobře, začala v Kalifornii již poctivě trénovat. Pokud všechno půjde podle plánu, měla by se poprvé objevit na turnaji, který se koná za tři týdny v německém Stuttgartu a Maria dostala od pořadatelů divokou kartu.

Foto: cz.sputniknews.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články