Daniil Medveděv šokuje diváky US Open svými výkony i nevhodným chováním – SportyŽivě

Daniil Medveděv šokuje diváky US Open svými výkony i nevhodným chováním

i Foto: foxsportsasia.com
                   

Černým koněm aktuálně probíhajícího US Open je bezpochyby ruský tenistka Daniil Medveděv, který navzdory předpokladům prochází jednotlivými koly jako nůž máslem. Domácí newyorské publikem si ovšem získat nedokázal a popravdě o to nejspíš ani nestál. Snaží se být neustále středem pozornosti a tomu samozřejmě odpovídá i jeho nepatřičné chování, jímž by se dal přirovnat například ke známému bouřlivákovi UFC Conoru McGregorovi. Co vlastně Medveděv provedl tak strašného? Ve Flushing Meadows se za vydatného bučení tribun pobaveně smál a divákům do hlediště dokonce poslal vzkaz v podobě vztyčeného prostředníčku. Má to profesionální sportovec jeho kvalit vůbec zapotřebí?
Tělo Medveděva vypovídá službu, on však stále bojuje

Třiadvacetiletý tenista z Moskvy na první pohled působí, že mele z posledního. Ačkoli za sebou máme teprve polovinu slavného US Open, on už nastupuje se zatejpovaným pravým ramenem a kolem levého stehna má omotaný přitahovač. Nutno podotknout, že oproti ostatním tenistům na turnaji má za sebou skutečně zběsilý program. Vždyť za posledních 20 dnů musel nastoupit do 18 zápasů, z toho třikrát dokonce stanul v samotném finále soutěže. I když rozhodně nepatří do skupiny tenistů v pokročilém věku, prakticky každodenní vystupování na kurtech si už začíná vybírat svou daň. On se však navzdory osudu stále nevzdává a v New Yorku se nadechuje k dalšímu velkému triumfu.

V dosud posledním utkání si dokázal poradit s německým rodákem Dominikem Köpferem a i když mu v podstatě nikdo z domácího publika postup do čtvrtfinále nepřál, on si tím rozhodně nenechal vzít vítr z plachet a v záplavě bučení předvedl výsměšný taneček. Šlo ovšem pouze o špičku ledovce.  Čím si ovšem zasloužil nevoli obecenstva?

Medveděv se fanouškům nelíbí od samého počátku (oprávněně)

Daniil Medveděv se v rámci US Open neuvedl jako hodný chlapec. K dnešnímu dni na má na kontě již četnou sbírku pokut, která je po finanční stránce vyšplhala na ohromné číslo 19 000 dolarů. Mezi jeho největší excesy na turnaji patří zejména vztyčený prostředníček, kterým popudil značnou část diváckého osazení. I když se dva dny poté omluvil, na jeho (ne)oblíbenosti to pranic nezměnilo.

V inkriminovaný čas se na kurtech potil během souboje se španělským veteránem Felicianem Lopézem a rozhodně se nejednalo o jeho jediný nemorální výstup. Po jedné sporně posouzené situaci mrštil svou tenisovou raketou směrem k rozhodčímu a následně mu pěkně od plic vyčinil. Aby toho nebylo málo, následně pak podavači vztekle vytrhl ručník z ruky a taktéž se do něj hlasitě pustil. Když pak utkání dovedl do zdárného konce, potlesku se nedočkal. Ba naopak. Situaci následně neuklidnil ani namyšleným proslovem:

„Hlavně bych vám chtěl, lidi, všem poděkovat, protože jste mi dali energii k vítězství. Bez vás bych ten zápas asi prohrál, jak jsem byl unavený. Až budete usínat, chci, abyste si pamatovali, jak jste mi pomohli. Dáváte mi tolik energie, že mi bude stačit na dalších pět zápasů. Čím víc budete bučet, tím víc budu vítězit. Pro vás!“

Foto: foxsportsasia.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 93 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace