Česká tenistka Barbora Štefková ukončila kariéru ve 24 letech. Na vině je bolestivá artritida

Foto: tennisandco.wordpress.com

České tenistky se v posledních letech těší obrovské popularitě, za níž vděčí zejména kvalitním výkonům na kurtech, jimiž se dokáží vyrovnat i špičkovým hráčkám z celého světa. Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová jsou stálicemi na sportovním nebi. Markéta Vondroušová, Karolína Muchová a Kateřina Siniaková pak zastupují mladou krev, od které se v budoucnu čekají velké věci. K posledním třem tenistkám se ještě donedávna řadila také Barbora Štefková. Ta se ovšem rozhodla předčasně ukončit kariéru, protože bolest v obou zápěstích se stala nezvladatelnou.

Štefková byla vycházející hvězdičkou, které se však nedostalo příliš velké pozornosti

Čtyřiadvacetiletá Barbora Štefková byla poměrně dlouhou dobu ve stínu svých mnohem slavnějších kolegyň z České republiky. Tuzemští fanoušci jí nepřikládali tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Bohužel už ale nebudou mít šanci tuhle chybu napravit, protože tenistka už se na kurty nikdy nevrátí. Rozhodla se tak na základě svého zdravotního stavu, o čemž informovala na svých sociálních sítích prostřednictvím dojemného vzkazu:

„Vrátila se mi reaktivní artritida a s ní bolesti obou zápěstí. Jsem z toho hodně smutná, protože mám tenis ráda a obětovala jsem mu hodně. A taky proto, že nekončím tak, jak a kdy jsem si sama přála. Zároveň jsem ale šťastná, že jsem měla šanci prožít spoustu krásných momentů, a že mě sport tolik naučil. Vím, jaké to je tvrdě pracovat, sáhnout si na dno a zase znovu vstát. Tolikrát. A mnohem víc. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporovali, fandili mi. Všem nejbližším, co v tom jeli se mnou, ať jsem zrovna byla nahoře nebo dole. A nekonečný dík moji mámě.“

Štefková si naposledy zahrála v Hertogenboschi během letošního června. Poslední vystoupení na domácí, české půdě přidala o měsíc dříve. Tehdy se předvedla na rozlučce slavnější kolegyně Lucie Šafářové v Praze. Bohužel se neloučí ani posledním vítězným zápasem, což by se vzhledem k nepříjemným událostem opravdu hodilo.

Štefková a všechno, co v tenisu během krátké doby zvládla

Barbora Štefková se představila na několika turnajích okruhu ITF a hned v devíti z nich zvítězila. Dalších dvanáct triumfů připojila v kategorii čtyřhry. V loňském roce se představila také na prestižním Wimbledonu, kdy se ale nedostala ani přes první kolo. I tak se ale posunula na 154. místo v žebříčku WTA, což je také jejím naprostým maximem. Letos se z pohledu zdraví hodně trápila a propadla se až do osmé stovky.

Na tenisovém výsluní v podobě WTA Tour hrála pouze třikrát a vyhrála jediný zápas v Quebecku. Mohla stoupat výš, ale bohužel jí nebylo přáno. Přejme jí proto, aby si v další fázi života vedla o něco lépe.

Foto: tennisandco.wordpress.com