Česká esa na Wimbledonu překvapivě končí, podceňované tenistky pokračují

                   

Prestižní tenisový Wimbledon je momentálně ostře sledovaný sportovními diváky po celém světě a ani ti v České republice rozhodně nezahálejí. Ještě do včerejšího dne měla naše malá země ze srdce Evropy v osmifinále hned čtyři šikovné tenistky, z nichž největší šance se jako vždycky připisovaly hlavně Petře Kvitové a Karolíně Plíškové, které jsou považovány za největší klenoty domácí scény. K překvapení všech ale obě krásky v pondělí svou wimbledonskou cestu pro tento rok definitivně uzavřeli a naopak respektované, ale přesto opomíjené tenistky Barbora Strýcová a Karolína Muchová postupují dále! Po jakých výsledcích se jim tento senzační počin povedl?

Muchová nečekaně zvítězila v české „hře o trůny“

Karolíně Muchové je teprve jednadvacet let a ve svém útlém věku tudíž nemá tolik tenisových zkušeností z turnajů mezi dospělými. Letošní Wimbledon se pro ní stal naprostou premiérou a už postup do osmifinále byl mnohými považován za velkou senzaci. Do cesty se jí poté postavila další česká rodačka Karolína Plíšková, z níž jde díky výsledkům v aktuálně sezóně na kurtech hrůza. Muchová si ovšem přehnaným respektem k soupeřce nenechala vzít vítr z plachet a do zápasu šla s tím, že na kurtu hodlá odevzdat absolutně všechno.

Duel dvou českých reprezentantek přilákal k televizním obrazovkám opravdu velké množství fanoušků. V první sadě se vedlo lépe známější ze dvojice tuzemských sportovkyň, sada druhá vyzněla lépe pro její sokyni. Třetí sada byla opravdu napínavou podívanou, která se zastavila až za stavu 13:11 pro Muchovou. Na Plíškové bylo samozřejmě znát obrovské zklamání, jelikož přípravám na Wimbledon podřídila skutečně mnoho soukromých i profesních aktivit. Nakonec ovšem odchází s prázdnou a pokořena mladší krajankou, která se tímto počinem zařadila mezi černé koně celého turnaje. Povede se jí projít i přes čtvrtfinálovou soupeřku? Šance má, i když podle prognóz nepříliš vysoké. Na druhou stranu, odhadům se tenistka v dobrém slova smyslu vymyká už od začátku…

Barbora Strýcová otočila nepříznivý vývoj utkání

Strýcová už je v podstatě takovou tenisovou veteránkou, takže se od ní zázraky nečekají. Právě proto všechny překvapilo, že dokázala otočit vývoj zápasu s Elise Mertensovou a na konci se neubránila slzám dojetí. Novinářům své aktuální pocity popsala následovně:

„Je hrozně hezké, že když tenisu tolik dávám, vrátí mi to zpátky. Jsem hrozně moc šťastná, ale nechci si moc uvědomovat, co se mi dneska povedlo. Když si jednou tělo řekne: jó, super, tak přece jenom trošičku povolí. Na to musím dát pozor, protože jsem pořád v soutěži. Chci tomu dát maximum.“

Barbora Strýcová tedy postupuje dále a nyní ji čeká měření sil s Johannou Kontaovou, která poměrně jednoznačně dokráčela k cennému vítězství nad Petrou Kvitovou. Ta byla i přes problémy s rukou brána jako jedna z horkých favoritek na titul mistryně turnaje. Nakonec ale stejně jako Plíšková odchází se sklopenou hlavou a neúspěchem v zádech.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články