Češi na US Open propadli, i tak si ovšem vydělali miliony – SportyŽivě

Češi na US Open propadli, i tak si ovšem vydělali miliony

i Foto: ubitennis.net
                   

Newyorský tenisový turnaj US Open se českým zástupcům z pohledu výsledků příliš nevydařil. Většina z nich fatálně pohořela a skončila již v prvních kolech, nicméně ani to je nepřipravilo o skutečně štědré peněžní odměny. Hned jedenáct zástupců naší země se dostalo přes magickou hranici jednoho milionu! A kdo že si vlastně vydělal nejvíc? Mezi ženami si z pohledu financí dle očekávání nejlépe vedla Karolína Plíšková a mužskou partaj táhl loučící se Tomáš Berdych.
Odměny jsou skutečně luxusní, i když za tuzemským průměrem zaostávají

Dotační fond pro tenisty účastnící se prestižní sportovní události US Open (jednoho z turnajů velké tenisové čtyřky) byl vypočítán na 1,35 miliardy korun. Češi si z tohoto ohromného koláče ukousli přibližně 3,5 procenta, což je v přepočtu na peníze asi 30 milionů korun. Ačkoli se jedná o velice štědré benefity pro každého sportovce, nemůžeme se ubránit pocitu, že mohlo být i mnohem lépe. Oproti českému průměru si totiž Plíšková, Kvitová a spol. vydělali o jedno procento méně než je běžně na grandslamech zvykem. I to se proto stává důkazem, že US Open bylo letos prostě zakleté.

Turnaje se zúčastnilo celkem dvacet zástupců České republiky, mezi nimiž jednoznačně převládaly ženy. Mužů se do New Yorku prosadilo pouze pět. Z celkového počtu si pak hned jedenáct tenistů přišlo na více než jeden milion korun a vzhledem k předchozí informaci je jasné, že drtivá většina z nich se patřila do dámského segmentu.

Prvních šest míst patří výhradně ženám

První čtveřice nejlépe placených českých zástupců na US Open byla dopředu poměrně očekávaná. Zlatou medaili uzmula Karolína Plíšková, jíž za velkou louži přijel podpořit i manžel Michal Hrdlička. Ta dokázala dokráčet až do osmifinále v single kategorii a díky tomu jí v brzké době přistane na bankovním účtu 6,62 milionu korun.

Stříbrnou pozici obsadila Karolína Muchová, která se mohla během utkání třetího kola postarat o dost možná největší senzaci turnaje. Los jí totiž za soupeřku přisoudil Serenu Williams, která poměrně nedávno porazila v souboji o finále Wimbledonu další českou tenistku Barboru Strýcovou. Ani tentokrát si postup nenechala vzít, ačkoli její výkon nebyl ani zdaleka stoprocentní. Muchová tedy z kurtu odcházela jako poražená, nicméně se ziskem 4,21 milionu korun „na přilepšenou“.

O třetí a čtvrtou příčku se dělí Petra Kvitová společně s Kristýnou Plíškovou, obě si totiž shodně přišly na 2,36 milionu korun. V závěsu za nimi pak pokračuje Barbora Strýcová stíhaná Kateřinou Siniakovou.

O sedmé a osmé místo se dělí jediní mužští zástupci Česka

Teprve po zástupu těchto slavných českých žen přichází na řadu mužská část osazenstva. Tomáš Berdych, jenž na US Open skončil po ostudné prohře v prvním kole, kde nestačil na naprostého nováčka bez zkušeností. Sice si přišel na 1,37 milionu korun, ale nejspíše to byl poslední velký turnaj, na kterém se v kariéře objevil. Stejnou částku vydělal i Jiří Veselý, který se rovněž nedostal ani přes úvodního soupeře.

Jedenáctku vyvolených pak doplňuje ještě Marie Bouzková, Denisa Allertová a Tereza Martincová. Nejhůře si po finanční stránce naopak vedla Renata Voráčková s výdělkem „pouhých“ 200 tisíc korun.

Foto: ubitennis.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 242 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace