Becker odkláněl a zatajoval majetek. Hrozí mu až sedm let ve vězení

Na kurtech Boris Becker zářil, po skončení aktivní kariéry se ale dostal do obrovských dluhů a musel vyhlásit osobní bankrot. Jenže pak se snažil tajit a ukrývat majetek před věřiteli, což ho dovedlo až k soudu. A byl shledán vinným. Půjde Becker do tepláků?

i Zdroj fotografie: Christopher Rausch / Creative Commons / CC BY 2.0
                   

Boris Becker dokázal už v sedmnácti letech vyhrát Wimbledon a celkem má na kontě šest grandslamových titulů. Německý tenista si na kurtech vydělal celkem 25 milionů dolarů (cca 564 milionů korun), po skončení kariéry se ale dostal do obřích dluhů a v roce 2017 vyhlásil osobní bankrot. V té době jeho dluhy podle anglického deníku DailyMail dosahovaly přibližně 1,5 miliardy korun! Kvůli maření insolvenčního řízení skončil Becker v Londýně před soudem, který rozhodl, že je vinen. Nyní čeká na výši trestu. Skončí ve vězení?
Peníze, akcie i vila za 44 milionů

Čtyřiapadesátiletý Becker ukryl před věřiteli 10 milionů korun, které poslal mimo jiné i svým bývalým manželkám Barbaře a Lilly. Odsouzen byl Becker také za to, že se snažil utajit vlastnictví luxusní vily v rodném Leimenu. Ta má hodnotu přibližně 44 milionů korun. Člen tenisové síně slávy chtěl odklonit i 75 tisíc akcií firmy Breaking Data Corp. Porota ho shledala vinným také za zatajení půjčky ve výši 20 milionů korun. Dalších dvaceti obvinění byl sice Becker zbaven, přesto mu hrozí vysoký trest. Může vyfasovat až sedm let ve vězení. Verdikt soudu se dozvíme 29. dubna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?