Baráž FedCupu bez Plíškové a Kvitové, proč je tomu tak?

České tenistky navzdory poměrně nedávným úspěchům v rámci mezinárodní scény musejí letos bojovat o udržení mezi elitou. Tuzemská reprezentace se ale bohužel bude muset obejít bez největších současných opor Karolíny Plíškové a Petry Kvitové, které v zápasech proti Kanadě vystoupit neplánují. Z jakých důvodů? A kdo je nahradí?

Na vině je údajně nabitý program

Boj o všechno proběhne na domácí půdě v Prostějově 20. a 21. dubna, konkrétně pod zatahovací střechou antukového kurtu v Národním tenisovém centru Morava. Dvě největší české hvězdy se ovšem již dopředu kapitánovi Petru Pálovi omluvily z důvodu nadměrného vytížení v současné tenisové sezóně. Kvitová tak prodlužuje dobu, kdy za národní tým nenastoupila, na celý jeden rok. Listopadová utkání vynechala z důvodu nemoci a z letošního prvního zápasu se, stejně jako v aktuálním případě, omluvila.

Plíšková odůvodnila svou nynější neúčast přípravou na antukové turnaje, které ji v následujících měsících čekají. Dle jejích vlastních slov si s tímto povrchem příliš nerozumí, tudíž nechce přípravu podcenit.

Kdo se nabízí na jejich místo?

Petr Pála má už prý v hledáčku hráčky, které by mohly v baráži zaujmout místo výše zmíněných tenistek. Konkrétní vizi ale zatím veřejnosti neprozradil, takže můžeme pouze spekulovat. V úvahu připadá například Kateřina Siniaková, která je aktuálně 42. hráčkou světa a zároveň deblovou jedničkou ve dvojici s Barborou Krejčíkovou. Mohla by se proto stát českou jedničkou. Do dvouhry se kapitánovi dále nabízí  Markéta Vondrušková, Kristýna Plíšková nebo případně debutantky Karolína Muchová a Marie Bouzková.

Z adeptek vypadává Barbora Strýcová, která se během loňského finále rozloučila s reprezentační kariérou. Pála nemůže počítat ani s Lucií Šafářovou, protože oznámila své úmysly s tenisem skončit úplně.

Podaří se českému národnímu týmu udržet mezi světovou elitou? A naváže v příští sezóně na dřívější úspěchy? Na odpovědi si budeme muset minimálně do dubna počkat.