Andy Murray má problém. Nelíbí se mu zkrácená sezona ATP

                   

Andy Murray jako bývalý první tenista světa a dvojnásobný olympijský šampion si dovolil zkritizovat zkrácenou sezonu ATP (Asociace tenisových profesionálů nebo také Sdružení tenisových profesionálů), která musela být takto upravena, jelikož po celém světě vypukla koronavirová krize.

Kvůli obavám z nákazy Covidem-19 byla totiž letošní tenisová sezona nečekaně přerušena již v březnu. Nelíbí se mu především časový harmonogram programu, který byl upravený tak, že jednotlivé turnaje na sebe krátce navazují a hráči budou muset hodně cestovat.

iZdroj fotografie: sbnation.com

Ohrožení zdraví hráčů

Tenista dokonce podotkl, že by touto úpravou mohlo dojít k ohrožení zdraví zúčastněných hráčů. Neboť díky této změně může nastat situace, že jeden turnaj bude probíhat v New Yorku a další turnaj bude v Madridu, tím pádem bude muset hráč absolvovat velké vzdálenosti, což dle jeho slov není pro hráče bezpečné. Navíc budou turnaje probíhat na antukách, na kterých se dlouho nehrálo.

Výčet turnajů

Přerušená tenisová sezona by se tak měla znova rozjet během srpna a to následujícími turnaji:

  • Cincinnati Masters v New Yorku, US Open
  • Antukové turnaje v Kitzbühelu
  • Masters v Madridu a Římě a grandslam Roland Garros

Také se obává, že by mohla nastat situace, kdy hodně hráčů právě kvůli tomuto opatření odřekne svou účast na některých velkých turnajích. Nebudou tak chtít riskovat zbytečná zranění způsobená nadmírnou únavou.

iZdroj fotografie: africa.espn.com

Ztráta bodů v žebříčku

Kritizuje také to, že by mohla řada tenistů na základě toho přijít o body v celosvětovém žebříčku a navrhuje dočasně zprůměrovat body za celé dva roky, aby na tom nebyli nejhůře hráči, kteří excelovali v turnajích minulý rok. Kvůli jejich neúčasti totiž nebudou mít možnost obhájit svoji pozici.

Myslíte, že to známý tenista přehání, nebo jsou jeho obavy oprávněné? Názor na jeho kritiku už si udělejte každý sám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí