Přírodní pleťová maska proti vráskám! Připravte si ji doma, je to snadné

                   

Úkolem pleťových masek je hydratovat, osvěžovat a očišťovat pleť na obličeji, popřípadě ještě na krku a dekoltu. Ačkoliv tuto úlohu jsou schopny splňovat i ty pleťové masky, které si zakoupíte v obchodě, v nich jsou kromě látek, které udělají výše zmíněné, rovněž různé chemikálie a konzervační látky, aby vám krém co nejdéle vydržel. Problém je, že všechny tyto látky najednou se vám vstřebávají do pokožky, což není nic pro naše zdraví. Udělejte si raději domácí pleťovou masku podle 2 000 let starého receptu.

Recept ze starověkého Řecka

V antickém Řecku si na krásu potrpěli, ale neměli technologie jako dnes. Jejich recepty vycházely z přírody a nejinak je to i v případě tohoto pleťového krému. Ten při pravidelné aplikaci viditelně omlazuje pleť a vyrovnává vrásky. Používat jej lze jako pleťovou masku nebo při odličování od kosmetických přípravků.

Potřeby:

  • 200 ml mandlového oleje
  • 1 dl květinového aroma – vyrobíte tak, že růžové lupeny, heřmánek nebo jiné bylinky přelijete vroucí vodou a poté necháte louhovat do vychladnutí, pak vodu scedíte
  • 1x polévková lžíce medu od včelaře
  • 8x polévková lžíce nastrouhaného včelího vosku

Postup:

  1. V malé pánvi nebo hrnci rozpusťte společně včelí vosk, med a mandlový olej. Míchejte, dokud se všechny ingredience nespojí a nevytvoří jednotnou směs.
  2. Nechte trochu vychladnout, ale ne úplně, jinak vám směs ztuhne.
  3. Přimíchávejte květinové aroma dle svého výběru – přilévejte za stálého míchání. Krém přestane aroma v určité chvíli vstřebávat, po tomto bodu už ho tam nelijte.
  4. Vzniklou směs přelijte do připravené skleněné dózičky a uzavřete ještě teplou víčky. Po úplném vychladnutí krém ve sklenici dostane bělavý nádech.
iDomácí pleťová maska může vonět po růžích i jiných bylinách.
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články