Odstraňte si pigmentové skvrny takhle snadno s tímto receptem

                   

Skvrny způsobené pigmentem jsou někdy značným estetickým problém, někdy dokonce až problémem zdravotním. Objevit se mohou na rukou, nohou, ramenou, obličeji nebo i jiných částech těla. Hlídat jejich tvar, zabarvení a celkovou podobu bychom měli pravidelně, protože se mohou zvětšovat a poté způsobovat zdravotní komplikace. Na trhu najdeme celou řadu chemicky upravených vodiček a mastiček, které slibují zázračné zmizení těchto pigmentových skvrn. Jenomže nejenom, že mnohdy vůbec nepůsobí, ale navíc obsahují látky, které mohou vaše kožní problémy ještě zhoršit.

Jděte na to od přírody

Některé přírodní způsoby na pigmentové skvrny zabírají mnohonásobně lépe než již zmiňované kosmetické přípravky od renomovaných společností. Vy můžete vyzkoušet tento recept od dermatologa Dr. Daugha Willena, na který vám postačí pouhé dvě ingredience.

Potřeby:

  • 1x střední cibule
  • 2x čajová lžička jablečného octa v bio kvalitě

Postup:

  1. Cibuli oloupejte a nakrájejte nahrubo. Poté ji vložte do mixéru a rozmixujte.
  2. K rozemleté cibuli přidejte jablečný ocet a znovu rozmixujte.
  3. Směs přendejte nejlépe do skleněné dózičky.

Jak směs používat

Aplikování už je velmi snadné. Každý den po dobu jednoho týdne si vždy namočte ve směsi tampónek na odličování nebo vatovou tyčinku a potřete si pigmentové skvrny. Nechte přibližně 10 minut působit a poté pokožku omyjte vlažnou vodou. Výsledky se projeví už po jednom týdnu, ovšem výraznějších změn dosáhnete až po jednom měsíci.

Pozitivních výsledků se vám dostane díky oběma složkám receptu. Jablečný ocet obsahuje opravdu mnoho hydroxylových kyselin, které reagují na odumřelé buňky a odstraňují je. Cibule je potom vhodná na různé kožní problémy, zklidňuje pokožku i třeba při vyrážce nebo po bodnutí hmyzem. Také obsahuje mnoho antioxidantů, které mají také dobré účinky. Obě složky potom podporují zdraví vaší pokožky.

iČervená i bílá cibule jsou plné antioxidantů.
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články