Značka PUMA uvádí na trh dvě novinky: 
ULTRA ULTIMATE a FUTURE 1.4 Fastest edition

Globální sportovní značka PUMA představila novou generaci svých hlavních modelových řad kopaček ULTRA a FUTURE.

i Zdroj fotografie: PUMA
                   

V případě typu ULTRA jde o edici ULTIMATE, ve kterých jako v prvních kopačkách vůbec využila svou exkluzivní technologii ULTRAWEAVE. U řady FUTURE se pak jedná o model s označením 1.4 Fastest edition. Oba modely jsou v prodeji jak v unisex, tak i ve speciálním dámském provedení.

Nová generace modelu ULTRA díky spojení nového ultralehkého tkaného svršku a upravené podrážky umožňuje skutečně vysoké změny rychlosti. Výsledkem technologie ULTRAWEAVE je nejlehčí a nejodolnější materiál značky PUMA, který prakticky vzdoruje gravitaci. Pro nové kopačky jej pak PUMA ještě dále vyztužila pomocí zcela nové technologie PWRPRINT, která zajišťuje dokonalou stabilitu, poskytuje nohám spolehlivou oporu a zpevňuje je pro rychlý start v přímém směru.

iZdroj fotografie: PUMA

„Nový svršek je vyroben z dosud nejlehčího funkčního materiálu značky PUMA a obsahuje nejméně 20 % recyklovaného materiálu, protože i v případě našich kopaček neustále usilujeme o udržitelnou budoucnost. Vše na nových kopačkách ULTRA dává najevo rychlost a poprvé jsme na ULTRA přidali i ikonický kožený pás Formstrip, ovšem v moderní interpretaci,“ říká Peter Stappen, vedoucí manažer produktové řady PUMA Teamsport Footwear.

Dalším prvenstvím je u nových kopaček technologie 5-D PWRPRINT, kterou PUMA aplikovala v klíčových strategických zónách bot. Tato několikanásobně užitečná inovace zajišťuje na mikroúrovni vyztužení, jehož výsledkem je optimální fixace a opora pro nohy, která není nijak na úkor odlehčeného charakteru kopaček. ULTRA jsou vybaveny také zcela novou podrážkou vycházející z mezipodešve SPEEDPLATE ze dvou materiálů s různou hustotou, která přináší úplně nový pocit trakce. Výsledkem je rychlejší reakční čas mezipodešve a prostoru pro prsty, větší hnací síla a lepší přenos energie při zrychlení z 0 na hodně.

iZdroj fotografie: PUMA

Model FUTURE 1.4 Fastest edition se pak nese ve znamení budoucích inovací a posouvání hranic technologií pro hráče, kteří hru chtějí pojímat podle vlastních představ a dovedností. U kopaček FUTURE si nemusí již hráči utahovat tkaničky, aby si v nich dokonale zafixovali chodidla. Druhá generace technologie FUZIONFIT+ umožňuje dokonalé přizpůsobení tvaru chodidla a v každé z klíčových zón poskytuje vyváženou kombinaci podpory a flexibility. Technologie adaptivní komprese umožňuje dokonalé přizpůsobení konturám každého chodidla. Ve spojení s vrstvou lehké stélky Nano Grip zamezuje klouzání chodidla uvnitř boty, což umožňuje beze ztrát využívat veškerou energii pro rychlý pohyb v různých směrech.

Kopačky FUTURE jsou vybaveny zónami Advanced Creator s vyšší přilnavostí pro míč a měkčí oblastí v přední části chodidla, což má zásadní význam pro optimální kontrolu a dotek při driblování, přihrávkách a v zakončení. Síťovaný materiál v přední části chodidla ztenčuje vrstvu mezi chodidlem a míčem a zvyšuje tak citlivost dotyku.

Oba nové modely kopaček se dodávají v provedení unisex a ve speciálním provedení pro ženy. V dámském střihu byly upraveny některé rozměry, jako například objem a výška nártu, kopačky jsou tak navrženy speciálně pro ženská chodidla. 

Modely jsou dostupné v prodejnách a e-shopech 11Teamsports, Sportfotbal, Lionsport, v A3Sportu a Sportisimu a také na PUMA.com.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení