Vitamín C: 4 důvody, proč ho bude milovat i vaše pleť

O tom, že vitamin C je velmi důležitý pro naši imunitu a celkové zdraví, už určitě víte. Věděli jste však, že stejně jako vy ho potřebuje i vaše pleť?

Jaký význam má tedy vitamin C pro naši pleť?

1. Působí proti stárnutí pleti

Vitamin C je silný antioxidant, který chrání buňky před působením volných radikálů v našem organismu. Právě ty jsou příčinou oxidačního stresu v pleti, který způsobuje její unavený vzhled a předčasné stárnutí. Vitamín C napomáhá k tomu, aby se živiny a kyslík dostaly do všech vrstev pokožky, a tak přispívá k její svěžejšímu a mladšímu vzhledu.

2. Pomáhá předcházet vzniku vrásek

Vitamín C je také nezbytný při tvorbě kolagenu v kožních buňkách, díky němuž je pleť pevná a pružná. S postupným snižováním množství tvorby kolagenu v důsledku věku přibývají na pleti vrásky a jiné nedostatky. Vitamín C tedy dokáže pomoci i v tomto případě.

3. Regeneruje pokožku

Antioxidační účinek vitamínu C působí zároveň i jako důležitý regenerační faktor pro obnovu poškozených buněk. Zabraňuje také zánětem a napomáhá při hojení ran a zarudnutí pokožky. V důsledku těchto užitečných vlastností urychluje také proces regenerace jizev po akné.

4. Odstraňuje pigmentové skvrny

Dalším problémem, se kterým dokáže tento vitamín pomoci, je eliminace pigmentových a stařeckých skvrn. Omezuje totiž produkci melaninu, který takové nežádoucí skvrny způsobuje. V kosmetických přípravcích se také používá k vyrovnání barevného tónu pleti.

Vitamín C zevnitř i zvenku

Jak vidíte, vitamin C je pro naši pokožku mimořádně důležitý. Proto bychom ho měli naší pleti pravidelně dodávat, ideálně ve formě stravy. Vitamin C obsahují nejen citrusy, ale i jiné ovoce – například jahody či rybíz. Pokud jste spíše milovnicí zeleniny, sáhněte po brokolici nebo červené paprice.

Věděli jste, že …

… nejbohatším zdrojem vitamínu C v našich končinách jsou šipky? Je však velmi důležité, abychom vitamin C dodávali naší pokožce i zvenčí. Vitamín C se totiž díky uvedeným pozitivním účinkem stává i stále častější složkou kosmetických produktů. Přesto pleťové sérum s vitaminem C nedostanete v našich obchodech zcela běžně. Za dobré ceny však seženete například tyto přípravky:

1. Revolution Skincare Vitamin C 12,5%

Toto rozjasňující pleťové sérum obsahuje množství účinných látek, díky kterým pleť rozjasňuje, vyhlazuje vrásky a sjednocuje barevný tón pleti. Přípravek je určen pro všechny typy pleti a jeho použití je velmi jednoduché – přiměřené množství séra jemně vklepete konečky prstů do čisté pleti obličeje, krku a dekoltu.

Náš tip: Rozjasňující sérum Revolution Skincare Vitamin C 12,5% koupíte v obchodě Notino.cz. Při jeho nákupu vám pomůže ušetřit Notino slevový kód.

2. Revitalizační krém s vitamínem C Ziaja Med

Dermatologický revitalizační krém s obsahem vitamínu C od polské značky Ziaja Med je určen pro denní i noční péči o vaši pleť. Účinek přípravku je založen na postupném uvolňování vitamínu C a spojení s kyselinou hyaluronovou a hydroxyprolin. Krém je určen pro výživu a regeneraci pokožky, působí proti únavě pleti a pomáhá také v boji proti vráskami.

Náš tip: Chcete při nákupu přípravku ušetřit? Kupte si ho v obchodě Elnino nebo Sephora a počkejte si na akce jako Sephora Black Friday nebo využíjte Elnino slevový kód.