Věnujte se raději sportu a starosti o automobil nechte leasingové společnosti

K životnímu stylu úspěšných lidí přestává patřit vlastnictví auta. Bez něj sice být většinou nelze, ale nemusíme jej vlastnit. Lepší je si automobil pronajmout jako službu – tedy vsadit na operativní leasing.

Češi patří mezi Evropany s více zakořeněným vztahem k majetku. Už v mladém věku lidé touží získat do vlastnictví byt nebo dům. Ještě dříve si pořídí první vlastní automobil. Mnohdy ale ojetinu, protože i když se nám v zaměstnání daří a stoupáme po manažerském žebříčku, přece jen… Byt, auto, hobby, cestování – to vše něco stojí. Když se navíc přidají náklady na nově založenou rodinu, o novém autě obvykle nemůže být ani řeč. Řešením, jak získat zcela nový automobil, a navíc nemít žádné starosti s péčí o něj, je operativní leasing, případně jeho vylepšená podoba, kterou nabízí Driveto klub. Více se o službě dovíte v článku Driveto.cz spouští novou službu pro pronájem aut.

Proč je o operativní leasing takový zájem?

Na leasing jsme si zvykli jako soukromé osoby i firmy. Už dávno jsme ochotni akceptovat, že automobil získáme do vlastnictví až cca po čtyřech letech, tedy po splacení leasingu. Jenomže to už automobil začíná mít první mouchy spojené s věkem. A vy už i tak pošilháváte po jiné značce nebo modelu. Při pokusu prodat po skončení leasingu své auto zjistíme, jak radikálně klesla cena automobilu. Není se čemu divit. Vždyť je známý fakt, že jen podepsáním kupní smlouvy k novému automobilu ztratí toto auto 20 % své hodnoty.

U operativního leasingu máte rovněž možnost automobil po jeho skončení odkoupit, ale spíše se s tím nepočítá. Běžné je, že si na operativní leasing vezmete auto nové. Výhodou proti klasickému leasingu je především to, že se vám po celou dobu platnosti smlouvy o automobil stará leasingovka. A to skutečně komplet. Dokonce i platba povinného ručení, havarijní pojistky, a mnohdy i české dálniční známky, jsou v ceně leasingu. Neplatíte servisní prohlídky, výměny oleje, ani opravy automobilu. Vše máte skutečně v ceně, tedy kromě pohonných hmot. O operativní leasing je stále větší zájem nejen mezi firmami, ale i mezi soukromými osobami. Vždyť kdo se nechce raději věnovat sportu, koníčkům, kariéře nebo rodině, než automobilu?

Driveto nabízí více než jen operativní leasing

V Driveto šli však ještě dál. Řídí se totiž heslem „Driveto: jezděte bez závazků“. Co to přesně znamená? Pokud se stanete členem Driveto klubu, nemusíte mít automobil v pronájmu ani smluvené dva či čtyři roky. Kdykoliv se můžete rozhodnout smlouvu ukončit, nebo si stávající vůz vyměnit za jiný. Tento dynamický přístup oslovuje stejně dynamické lidi. Nevíte, jestli vás firma nevyšle do zahraničí? Zdali nebudete mít větší rodinu a potřebovat větší auto? Nebo jestli prostě nebudete chtít jezdit v něčem lepším? Pokud si pokládáte tyto otázky, je pro vás řešením právě dlouhodobý pronájem aut bez závazků. Na začátku zaplatíte pouze vstupní poplatek, a pak už platíte jenom měsíční splátky operativního leasingu, nebo cenu za pronájem auta. O auto se vám kompletně starají v Driveto. Chcete jiné? Stačí si o něj říct. Už auto nepotřebujete? Jednoduše jej bez sankcí vrátíte.