Trampolína na vaši zahradu přinese hromadu zábavy pro děti i dospělé

Pro všechny rodiče, kteří pro své potomky chtějí aktivní druh venkovní zábavy, máme skvělé řešení.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pořiďte si velkou zahradní trampolínu a uvidíte, že si vaše děti užijí aktivně strávený čas na čerstvém vzduchu tak jako nikdy.

Venkovní zábava pro děti, pevné svalstvo a psychická pohoda pro dospělé

Kromě toho, že s velkou zahradní trampolínou přinesete do vaší rodiny další důvod, proč trávit co nejvíc času venku, poskytuje trampolína i další benefity. 

Zatímco děti nejvíce ocení nekončící legraci, dospělí dováděním na trampolíně mohou suplovat jiné sportovní aktivity. Zábavnou formou si tak můžete zpevnit svalstvo zejména dolní poloviny těla. Prospěšné je skákání ale také pro záda, která si skvěle protáhnete, a zároveň zpevníte střed těla. 

Dovolte si na okamžik zapomenout na starosti všedního dne a opět se na trampolíně vrátit do dětských let. Uvidíte, jak taková chvilková bezstarostnost ve spojení s pohybem, čerstvým vzduchem a okolní zelení prospěje vaší psychice. Někteří lidé dokonce uvádějí, že se jim díky relaxu na trampolíně zlepšil spánek.

Jak vybrat spolehlivou a bezpečnou zahradní trampolínu?

Máte pochybnosti o tom, jak bezpečné pro vaše děti skákání na zahradní trampolíně bude? Pak pro vás máme radu. Vybírejte si z těch nejbezpečnějších modelů, které byly vytvořeny z nejkvalitnějších a prověřených materiálů. Při volbě trampolíny na zahradu se jednoduše zaměřte na pár faktorů, jež jsou ukazateli bezpečnosti. 

Jednou z takových vlastností je například vypouklý venkovní rám trampolíny, na němž jsou nahoře ukotveny bezpečnostní sítě. Při pádu na stěny trampolíny se tak nemusíte obávat zranění o tyto sloupky. Kryty překrývající pružiny držící skákací plochu jsou také důležité, aby nedošlo ke skřípnutí vlasů nebo třeba prstů. 

V rámci bezpečnosti je ale zároveň nezbytné poučit děti o pravidlech skákání. Například o tom, aby při hopsání nejedly, nepily ani neměly žvýkačky. Taktéž je dobré se vyvarovat vnášení ostrých předmětů a šperků na skákací plochu a nepodlézat trampolínu, když se na ní zrovna hopsá.

Vhodná velikost a nosnost zahradní trampolíny

Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitějším ukazatelem pro výběr velikosti trampolíny, je velikost rodiny, tedy počet dětí a dospělých, kteří milují skákání. Prvotně by vás ale mělo zajímat něco jiného. A to, zda máte na své zahradě vhodný terén a dostatek prostoru. 

Zahradní trampolína totiž musí stát na rovném a pevném povrchu a prostor nad ní by měl být volný. Pokud tedy plánujete postavit trampolínu pod vaši krásnou starou jabloň, bohužel budete muset najít vhodnější místo nebo ji zbavit pár větví.

Další věcí je maximální nosnost trampolíny určená jejím výrobcem. Ta by se totiž v žádném případě neměla překračovat. I v tomto ohledu však obchody nabízejí široký výběr. Trampolíny tak naleznete s maximální nosností 80 kg, ale třeba i 250 kg. 

Co se týká bezpečnosti, je také dobré následovat doporučení výrobce ohledně skákání ve více osobách. Pokyny totiž obvykle uvádějí, že pokud hopsá více osob najednou, měly by mít obdobnou váhu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články