Tandemové seskoky, akrobatické létání – top 6 adrenalinových zážitků ve vzduchu

                   

Parašutismus, tandemové seskoky, aerobní létání a mnoho dalších jsou v poslední době velmi vyhledávanými adrenalinovými sporty. V čem tkví jejich působnost vám v článku představíme.

Let balónem

Snad každý se alespoň jednou v životě pozastavil nad letícím obrovským balónem. Proč si nevychutnat tento let, který se mimo jiné řadí mezi ty nejbezpečnější. Velké oblibě se těší tyto vyhlídkové lety balónem pro zamilované dvojice či čerstvé novomanžele.

Tandemové seskoky

Tento druh létání se řadí do odvětví parašutismu, kdy speciálními postroji je člověk připoután ke zkušenému instruktorovi, který ví přesně, co má dělat. Vy si tak můžete v klidu užívat tento výškový let, kochat se krajinou pod vámi. Celé tandemové seskoky jsou pod vedením nejenom instruktora, ale taky pilota.

Aerobní létání

Akrobatické létání je opravdu jen pro ty nejotrlejší se silným žaludkem. Pokud vyhledáváte velký adrenalin, akrobatické přemety a kotrmelce letadla ve vzduchu vám jej stoprocentně dopřejí.

Na chvilku pilotem

Toužili jste se jako malé děti stát pilotem letadla nebo stíhačky? I to dnešní zážitkové služby nabízí, můžete si vyzkoušet pilotovat letadlo, projdete základním seznámením s řízeným letadlem, dozvíte se pravidla a splníte si dávný dětský sen.

Bungee Jumping

Stále oblíbený adrenalinový zážitek má celou řadu svých příznivců. Můžete si vybrat seskok ze dvou variant vázání a taky úrovní adrenalinu. Skokem z mostu vám zajistí stav bez tíže, kdy vás lano vymrští těsně nad zemí či hladinou zase zpátky.

Větrný tunel

Pro ty, co mají rádi „půdu pod nohama“ a bojí se výšek jsou k dispozici tzv. větrné tunely, které vám zajistí pocit volného pádu. I tady v tomto případě dostanete k sobě instruktora, který vám vše vysvětlí a zaškolí – nemusíte se ničeho obávat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články