Jaké sporty se těší větší a větší oblibě?

i zdroj: Pixabay.com

Naše tělo bylo stvořeno k pohybu, i proto se v našich životech sporty vyskytují běžně. Někdo se jim věnuje aktivně, jiný jen rekreačně, většinou ale nějaký také sledujeme jen pasivně. Často nesledujeme po celý život pořád ten samý sport, postupem času se v žebříčku oblíbenosti některý posune výš a výš.

Sport jako koníček

Ano, pro velké množství lidí je cokoli spojeného se sportem koníčkem a zábavou. Každý máme ten svůj, mezi ty nejoblíbenější patří:

• Fotbal
  • Lední hokej
  • Basketbal
  • Tenis
  • MMA
  • Florbal

Hlavně ten poslední jmenovaný patří mezi ty sporty, které jsou v dnešní době stále oblíbenější. A my se na něj podíváme trochu víc zblízka.

Oblíbený halový sport

Jak už název napovídá, jde o halový kolektivní sport. Hraje se na obdélníkovém hřišti o rozměrech 40×20 metrů, celé je ohraničené většinou plastovými mantinely. Povrch je přizpůsobený ke hře. Na každé straně se nachází branka.

Hra trvá dohromady 60 minut, které se dělí na 3×20 minut. Na každé straně je na hřišti vždy 5 hráčů a 1 ochránce tří tyčí, tedy gólman. Hráči se stejně jako třeba v ledním hokeji pravidelně střídají. Každý má svou florbalovou hůl neboli florbalku. Jediný, kdo ji nemá, je brankář, který k chytání používá celé tělo včetně rukou.

Cílem hry je vstřelit více gólů než soupeř. Za každou vstřelenou branku se do skóre připíše 1 bod. A do čeho se hráči trefují? Do dutého plastového míčku s 26 dírkami.

Víte, že sportovní výsledky, statistiky a mnoho dalšího nejen o florbale najdete na 24:live?

Florbal je rozšířený po celém světě
izdroj: Pixabay.com

Po celém světě najdeme několik vysokých soutěží, ani v Česku se není za co stydět. Naší nejvyšší soutěží je Superliga, ve světě najdeme např. SSL (Švédsko), F-Liigu (Finsko) nebo Prime League (Švýcarsko). Každé 2 roky se také koná MS ve florbale, na kterém Češi patří do TOP týmů.