Jaké cyklistické oblečení a vybavení se vám bude hodit na kolo?

Češi jsou národem cyklistů a své zábavy se naštěstí nemusí vzdávat ani nyní, kdy jsou posilovny, bazény a další vnitřní sportoviště nařízením vlády uzavřena. Na kolo se dá vyjít i nyní, potřebujete jen odpovídající vybavení.

Ať už máte celoodpružené kolo a milujete jízdu v terénu, nebo jezdíte na své silničce a obdivujete krásné cesty napříč naší republikou, s dobrým vybavením se vám bude sportovat snadněji.

Letní dres na kolo schovejte do skříně

Kdo chce jezdit na kole opravdu od jara až do podzimu, ten potřebuje odpovídající cyklistické oblečení. Dres na kolo s krátkými rukávy a cyklistické kraťasy přijdou vhod v létě, ovšem na jaře a právě nyní na podzim potřebujete dlouhé rukávy i nohavice. Takové dresy se samozřejmě vyrábí, ovšem stačit vám nebudou. Dres je pouze první vrstva, v chladných dnech na něj oblékněte ještě jednu funkční vrstvu, případně nepromokavou cyklistickou bundu.

Nenechte zmrznout konečky prstů

Když hodně fouká, nebo je opravdu zima, nejvíce vám budou mrznout konečky prstů a uši. Tělo je v pohybu a zahřeje se, ovšem ruce ani uši nikoliv. Pořiďte si rukavice na kolo, na hlavu si dejte čepici či šátek. Na ně samozřejmě patří helma, ale to snad ani není nutné zdůrazňovat. Kdo bere cyklistiku jako skutečný koníček, ten bez helmy nevyjíždí, a to ani na silnici, ani do terénu.

Nezapomínejte na bezpečnost

Jestliže se budete vydávat do terénu, je teď obzvlášť vhodné vyjíždět za hezkého a slunného počasí. Po dešti jsou lesní cesty mokré a po blátě snadno uklouznete, smýkne se vám kolo, jízda bude náročnější. Pokud už ji chcete podniknout, jezděte opravdu opatrně a vybavte se také chráničem páteře. Čeští tvůrci singltreků ve svém e-shopu prodávají také batoh na kolo s integrovaným chráničem páteře, takže i toto je možná cesta. Mrkněte na eshop.singltrek.cz, protože tam objevíte i zajímavé cyklistické oblečení do chladnějších měsíců – třeba čepice pod přilbu.