Jak velké zastoupení by mělo mít zlato ve vašem investičním portfoliu? – SportyŽivě

Jak velké zastoupení by mělo mít zlato ve vašem investičním portfoliu?

                   

Stále zlato považujete za investiční prostředek vhodný pouze pro bohaté? Ale no tak! Zlaté slitky a mince si pořídíte již za pár tisíc korun, je tedy vhodné opravdu pro každého. Podle odborníků by mělo tvořit část investičního portfolia u velkých i malých investorů. Jak velkou část?

Investiční zlato, tedy slitky a mince, se od jiných investic podstatně liší – nakupujete ho ve fyzické podobě. Do zlata lze samozřejmě investovat i jinými způsoby, můžete například nakoupit akcie zlato těžících firem nebo mít doma pouze nějaký certifikát o vlastnictví zlata. Jedinou bezpečnou a výhodnou formou je ovšem zlato ve fyzické podobě. Abyste pochopili, jakou část portfolia do něj vložit, musíme si vysvětlit některé jeho unikátní vlastnosti.

Zlato je naprosto unikátní investiční příležitostí

Od jiných komodit a investičních příležitostí se podstatně liší například v následujícím:

Posiluje v době krizí. Zatímco se svět zmítá ve válce, ekonomické krizi či sanitární krizi, hodnota zlata roste. V těchto dobách dokonce výrazněji.

Je velmi nezávislé. Nezávisí dokonce ani na měně, proto vás ochrání, pokud se bojíte oslabení koruny.

Chová se jinak než akciový trh. Když akcie klesají, hodnota zlata obvykle roste.

Jeho rostoucí cena je vlastně zaručená. Světové zásoby zlata nejsou nekonečné, právě proto bude jeho hodnota i do budoucna určitě růst.

Kolik do něj tedy investovat?

Běžně se doporučuje držet ve zlatě 5 až 15 % svých investic. Samo o sobě totiž nemá obrovský výnos, neudělá z vás milionáře. Dokáže ovšem spolehlivě ochránit hodnotu peněz. V obdobích, v jakém se nacházíme právě nyní, je tedy vhodné do něj vložit i více než těch 15 procent. Už během loňského roku se někteří zkušení investoři netajili tím, že dali většinu svých peněz do zlata. Neprohloupili, o své peníze se nemusí bát.

Máte i vy chuť nakoupit investiční zlato? Vzhůru do toho! Stavte se do kamenné prodejny v Obecním domě, nebo si mince a slitky objednejte online z e-shopu www.zlate-mince.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 120 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit