Feratta Dachstein skýtá spoustu krás

Já i můj muž milujeme adrenalin a vše s ním spojené, tudíž si vždy, když se poohlížíme po dovolené, zjišťujeme informace o tom, zda se v dané lokalitě dá nějaký adrenalinový zážitek uskutečnit. Nejinak tomu bylo i v případě, kdy jsme se chtěli vydat do rakouských Alp, kde nás kromě lyžování zajímala i možnost zdolat jednu ze zajištěných cest, která nesla název Feratta Dachstein.

Objevila jsem nepoznané

Feratta Dachstein nás zaujala na první pohled. Vidět Stříbrné soutěsky a romantické údolí Ramsau, rozhodně stojí za to. Štíty hor v Alpách si vyloženě říkají o pozornost. S mužem nás na ferratu vedl velmi zkušený instruktor, který nám byl neustále k dispozici. Poté, co jsme tedy opustili zem a s ferratovým vybavením jsme se jen tak nalehko vydali vstříc Alpám, jsme opravdu zažívali pocity opravdové slasti. Adrenalin nám sice koluje v žilách, ale v tento silný moment, jakým byl první výšlap do neznáma mne opravdu, přepadl strach. Vše se ale v dobré obrátilo ihned, co byla první etapa výšlapu za námi a dále šlo již vše, jako po másle.  Dalo by se tak s nadsázkou hovořit o tom, že jsem objevila nepoznané.

Po výšlapu odpočinek v romantickém městečku Radstadt

Po pro mne náročném výšlapu jsme si s mužem museli odpočinout a tak jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat za krásami romantického městečka Radstadt, které je opravdu velkolepé. Navečer nás zde překvapil velmi příjemný ruch, který byl nepopsatelný. Den jsme poté završili v místní hospůdce, která nám nabídla nevšední gurmánský zážitek opředený o velmi romantickou atmosféru, po které tak lačním. Když se tak nad tímto výletem zamyslím, musím uznat, že byl opravdu správnou volbou a příští rok se na nás severní Alpy mohou těšit znovu, tentokrát ale nepojedeme sami, nýbrž s sebou vezeme i své dlouholeté přátele, kterým konečně ukážeme, že Feratta Dachstein stojí za to.