3 tipy, jak vybrat kvalitní dalekohled

Potřebujete pořádný dalekohled k lovu, sportu či turistice? V nabídce se setkáte s celou řadou různých typů, které se liší svými parametry i cenou. A jak si vybrat ten pravý dalekohled? Pomoci vám mohou následující 3 rady uvedené v článku.

Vsaďte na kvalitní značku

Základním předpokladem úspěšného výběru je volba výrobku od osvědčené značky. I neznámé dalekohledy mohou občas překvapit, ale ve většině případů nemají valnou kvalitu. Oproti tomu například dalekohledy Fomei jsou vyráběné pro uspokojení potřeb profesionálů. Jejich schopnosti jistě ocení i laikové. Většina modelů disponuje praktickou funkcí proměnlivého ZOOM režimu, kdy je možné sledovaný objekt přibližovat či oddalovat podle potřeby.

Jaké parametry sledovat?

V první řadě si rozmyslete, jestli hledáte binokulární dalekohled pro pozorování oběma očima, nebo si chcete pořídit menší verzi v podobě monokulárního přístroje určeného pro jedno oko. Výhodou druhé uvedené možnosti je jednodušší manipulace a možnost připevnění fotoaparátu pro zvětšování fotografovaných objektů.

Co se týká konkrétních parametrů, zajímejte se nejenom o hodnotu přiblížení, ale také o velikost zorného úhlu a světelnost. Pokud chcete dalekohled využívat pro pozorování za zhoršených světelných podmínek, měla by být uváděná světelnost co možná největší. Podívejte se i na rozměry, protože dalekohled budete nosit při sobě, takže jeho skladnost je důležitým parametrem.

Dalekohledy s nočním viděním

Běžné dalekohledy Fomei nemají noční vidění, ale setkat se můžete i se specializovanými typy. Jejich výhodou je možnost snadného použití i za velmi malé viditelnosti. To ocení například myslivci či lovci. Cena u těchto dalekohledů však bývá výrazně nižší v případě, že chcete opravdu kvalitní přístroj a ne levnou napodobeninu.