Kam to až může dotáhnout kanonýr Pastrňák. Jeho vlastní rekord se otřásá v základech

David Pastrňák ničí jednu obranu za druhou. Od dob Jaromíra Jágra v NHL nebyl tak famózní český hokejista. Útočí na další rekord. Má vůbec nějaké limity?

i Zdroj fotografie: Boston Bruins
                   

Před startem ročníku se Bostonu moc nevěřilo. A někteří experti trochu váhali i nad budoucností Pastrňáka. Jenže o válí dál. I bez dlouholetého kapitána Medvědů Bergerona, který ukončil kariéru. I bez dalšího obvyklého spoluhráče z lajny Marchanda. I bez kamaráda Krejčího, který také odešel do sportovního důchodu. Brankáři se před souboji se sedmadvacetiletým kanonýrem stále budí hrůzou.

Už má 106 bodů

Rodák z Havířova, který loni na jaře podepsal s Bostonem pohádkovou smlouvu, jak jsme také na SportechŽivě informovali, nepřestává udivovat. Sedí mu spolupráce s krajanem Zachou a Kanaďanem Heinenem. A už jen 7 bodů mu schází k vyrovnání loňského bodového maxima. Jeho rekordní bilance činí 113 bodů (61 gólů a 52 asistencí), nyní jich má zatím 106 (47 branek a 59 nahrávek) a je pátým nejproduktivnějším hráčem NHL. Podruhé v kariéře tak může pokořit hranici 50 gólů.

Získat za dvě sezony po sobě sto bodů a nastřílet padesát branek? To už se povedlo jen jedinému českému hráči v NHL. Ano, právě Jaromíru Jágrovi. Pastrňák evidentně nemá žádné limity a může zničit i letité rekordy legendárního útočníka.

Jágr v roli spasitele? Zabránil odchodu Penguins z Pittsburghu

Hlavně díky Davidovi s číslem 88 na dresu má Boston stále šanci stát se nejlepším týmem základní části. „Za Prezidentskou trofejí se ale nehrneme. Nestaráme se o to, kolikátí skončíme. Chceme být hlavně připraveni na zápasy v play off,“ řekl Pastrňák pro Boston Herald.

Myslíte si, že Pastrňák překoná Jágrovy rekordy? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

David Trška

Zobrazit další články