Zlatan Ibrahmovič pomáhá v boji proti zákeřnému nepříteli

Pandemie koronaviru ochromila celý svět a poslala jednotlivé státy do krize, kterou naše generace nepamatuje. Všechno to začalo na území pevninské Číny, odkud se nemoc COVID-19 postupně dostala do všech koutů planety. Z evropských zemí si zatím nejhůře stojí Itálie, kde tamní úřady k včerejšímu odpoledni evidovalo téměř šestatřicet tisíc nakažených a skoro tři tisíce občanů závažnému onemocnění podlehlo.

Zdroj fotografie: goal.com

Pandemie koronaviru ochromila celý svět a poslala jednotlivé státy do krize, kterou naše generace nepamatuje. Všechno to začalo na území pevninské Číny, odkud se nemoc COVID-19 postupně dostala do všech koutů planety. Z evropských zemí si zatím nejhůře stojí Itálie, kde tamní úřady k včerejšímu odpoledni evidovalo téměř šestatřicet tisíc nakažených a skoro tři tisíce občanů závažnému onemocnění podlehlo. Kvůli rychle se šířící nákaze se v zemi zastavil život, nehrají se už žádné sportovní soutěže. Zlatan Ibrahimovič, hvězda fotbalové Serie A, se rozhodl přiložit ruku k dílu a založil fond na podporu lékařů a další zdravotníků. Sám na účet přispěl nemalou částkou, o čemž informoval fanoušky na sociálních sítích.

Ibrahimovič má prý Itálii do vracet

Osmatřicetiletý švédský útočník Zlatan Ibrahimovič musí stejně jako všichni ostatní fotbalisté působící v italské Serii A trpělivě čekat v útrobách svého domova, dokud se situace kolem pandemie koronaviru neuklidní. Protože to v současné době nevypadá vůbec dobře a počty nakažených neustále stoupají, rozhodla se i staronová ikona AC Milán udělat něco dobrého pro ostatní. Se svými plány se svěřil na Instagramu, kde svůj proslov začal následovně:

„Protože mi Itálie za ty roky dala ohromné množství peněz, rozhodl jsem se jí v této dramatické situaci vrátit ještě mnohem více. Společně se svými spolupracovníky proto zakládám sbírku pro nemocnice a zároveň využívám svou komunikační sílu k šíření zprávy.“

Zdroj fotografie: sempreinter.com

V dalších řádcích odchovanec Malmö FF nabádá se sportovní kolegy i protihráče, aby do nově založené sbírky také přispěli. Každá koruna se totiž v nejhorších časech proklatě hodí:

„Jedná se o závažný problém a potřebujeme konkrétní pomoc. Nestačí jen video jako takové. Spoléhám na štědrost svých kolegů, všech profesionálních sportovců a také těch, kteří chtějí na základě svých možností věnovat velký či malý dar, abychom se toho viru mohli zbavit jednou pro vždy.“

Zlatan vyzývá všechny, aby podporovali nemocnice a lékařský personál

Zdroj fotografie: pannaknockout.com

Boj se zákeřným koronavirem způsobujícím nemoc COVID-19 se týká nás všech, přesto však existují profese, pro které je nebezpečí denním chlebem. Jedná se samozřejmě o lékaře a další zdravotnický personál, jemuž hodlá Ibrahimovič poskytnout celý výtěžek ze sbírky, kam ode dne zveřejnění příspěvku proudí ohromné množství peněz. Cílem fondu je vybrat až jeden milion eur, a sám Zlatan věří, že nejde o nereálnou částku:

„Společně můžeme opravdu pomoci nemocnicích, lékařům i zdravotním sestrám. Všichni členové zdravotnického personálu nezištně pracují každý den, aby chránily naše životy a za to jim patří náš neskonalý vděk. To oni si dnes zaslouží pořádně fandit! Pojďme koronavirus společně nakopat a vyhrát tento nelehký zápas. A nezapomeňte, že pokud virus nejde ke Zlatanovi, musí Zlatan za virem.“