Zápas století mezi Vémolou a Véghem. Kolik si oba hlavní aktéry vydělají?

i Foto: media.ufc.com
                   

Není žádným tajemstvím, že ve světě sportu létají vskutku astronomické finanční odměny, které nám, běžným smrtelníkům, přijdou naprosto neskutečné. Fotbalisté, hokejisté i basketbalisté jsou schopni v rámci jednoho roku vydělat klidně i několik miliard korun. Jak jsou na tom třeba takové bojové sporty? Ty se totiž v posledních letech těší čím dál tím větší oblibě veřejnosti a s tím samozřejmě rostou i odměny. Kolik si kupříkladu vydělají Karlos Vémola a Attila Végh, kteří spolu v sobotu změří síly ve vyprodané O2 Areně? Raději se posaďte, protože částka by vás mohla porazit.

Na Conora McGregora stále nemají, i tak ale strádat nebudou

Nejslavnější zápasník MMA na světě Conor McGregor si je během jednoho zápasu schopen vydělat klidně i 70 milionů korun. Tuto částku irský bijec a známý potížista obdržel po posledním klání s Rusem Nurmagomedovem v Las Vegas pod záštitou organizace UFC. Je jasné, že v českém prostředí jsou takovéto odměny nereálné. I tak ale Karlos Vémola ani Atilla Végh zkrátka nepřijdou. Na galavečeru Oktagon 15 si podle informací předních tuzemských plátků přijdou na 1,5 až 2 miliony korun.

Zdá se vám to snad příliš? Čtyřiatřicetiletý Karlos Vémola, který v brzké době očekává narození dcery, si to rozhodně nemyslí. Dle jeho názoru jsou odměny naprosto adekvátní a klidně by si představoval ještě mnohem více. Když prý srovná bojové sporty s fotbalem, vyjde mu, že on jako zápasník maká mnohem více než leckterý hráč na trávníku.

Za vysoké finanční odměny mohou sportovci vděčit veřejnosti

Na zmíněný sobotní galavečer dorazí 19 700 diváků, což je rovněž kapacitou O2 Arény. Lístky za minimálně 990 Kč se vyprodali během krátké chvíle a zákazníci neváhali čekat dlouho online fronty, jen aby své oblíbené zápasníky mohli spatřit na vlastní oči. Náklady na realizaci projektu byly přitom něco mezi deseti až dvaceti miliony korun. Podle organizátorů se prý na vstupenkách vybralo nejvíce peněz v historii Evropy. Promotér organizace pořádající akci nedávno vyjádřil svou spokojenost i úmysly, s nimiž do realizace šel:

„Půjde o náš nejvýdělečnější turnaj v historii. Překonáme také všechny bojové turnaje ve střední Evropě kromě Polska. Fanoušci i my utratili desítky milionů korun. Peníze, které jsme vydělali, šli skoro do posledního halíře zpátky. Nikdy jsme nedělali akce pro krátkodobý zisk, ale proto, abychom vybudovali co nejsilnější firmu. A to se teď daří.“

Foto: media.ufc.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články