Z hotelů Cristiana Ronalda nemocnice nebudou, deník Marca sdílel nepravdivé informace

Foto: bleacherreport.com

Koronavirus se v českých i světových médiích jasným tématem číslo jedna. Bohužel kvůli hledání senzací často dochází k podávání chybných nebo zcela nepravdivých informací. O takový skandál se v posledních dnech postaral španělský deník Marca, který napsal, že portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo poskytne své luxusní hotely pro vybudování improvizačních zdravotnických center, které navíc zaplatí z vlastních kapes. Bohužel se nakonec ukázalo, že jde o novinářskou kachnu a pracovníci slavného plátku se nechali napálit.

Informace převzatá z nevěrohodného webu

Španělský deník Marca přišel před víkendem s informací, že jeden z nejslavnějších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo hodlá přiložit ruku k dílu v boji se zákeřným typem koronaviru COVID-19. Pětatřicetiletý Portugalec měl údajně poskytnout některé ze svých luxusních hotelů pro vytvoření improvizačních zdravotnických center, které měl navíc kompletně zaplatit ze svých kapes včetně platů budoucích zaměstnanců.

Informaci novináři z Marcy získali z jednoho blíže nespecifikovaného webu, nicméně si ji neváhali nijak ověřovat. Na názor se zeptali pouze fotbalistova bývalého švagra Edgara Cairese, jenž zprávu nejprve potvrdil, ale později zase vyvrátil. Během té doby se ovšem z článku stal virální hit, jenž se nekontrolovatelně šířil internetem. Zprávu pak převzali všechny velké zpravodajské servery na světě, lidé na sociálních sítích se taktéž neváhali podělit se svými přáteli.

Sám Cristiano Ronaldo tisku zatím neposkytl žádné oficiální vyjádření. Bude ovšem zajímavé sledovat, jak se k celé kauze postaví. Fotbalista pocházející z chudých poměrů je pověstný svým sociálním a charitativním cítěním, takže není vyloučené, že pod tlakem veřejnosti nakonec podlehne a k vybudování zdravotnických center opravdu svolí. To je samozřejmě předbíháme, takže raději nebudeme dále spekulovat.

Portugalsko zatím virus zvládá s bravurou

Pandemie koronaviru se nekontrolovatelně šíří světem a každou hodinou přibývají nové a nové případy nakažení. Portugalsko si však z evropského hlediska vede poměrně obstojně. V neděli tamní úřady hlásily „pouze“ 169 potvrzených případů a žádný člověk v zemi na COVID-19 zatím nezemřel. Situace se ale samozřejmě může ještě změnit.

Foto: bleacherreport.com