Z českých basketbalistů se staly hvězdy, o nichž se všude mluví

Foto: nbcsports.com

Česká republika byla vždycky vnímána především jako svatostánek fotbalu a hokeje. Kdo by si ještě několik let zpátky pomyslel, že tuzemští obyvatelé se jednoho dne stanou vášnivými fanoušky basketbalu. Mistrovství světa v Číně ovšem změnilo tok dějin a z českých reprezentantů udělalo rázem hvězdy té nejvyšší možné kategorie. Navzdory skeptikům totiž dokázali postoupit ze základní skupiny poté, co naprosto famózně přehrávali i výrazně silnější soupeře a sen o medaili se jim rozplynul jen kvůli těsné prohře s Austrálií. Že by se z košíkové rázem stal národní sport? Minimálně české celebrity o to vehementně usilují!

Ivan Trojan a ostatní členové Dejvického divadla natočili povzbuzující video

Ivan Trojan není jenom divácky oblíbeným a uznávaným hercem, ale ve volném čase také amatérským basketbalistou. Dokázal to například letos v červnu během rozlučky hráčů Welsche a Bartoně, kdy nastoupil v exhibičním zápase po boku Tomáše Satoranskému. Podle všeho svou vášní pobláznil i ostatní herecké kolegy a kolegyně z Dejvického divadla, s nimiž natočil povzbuzující s zároveň zábavné video, ve kterém nejdříve skáče jako klokan a po ostré promluvě od ostatních už jen hlasitě skanduje typické „Češi do toho“. Jasná asociace na zápas s Austrálií nakonec štěstí nepřinesla, ale diváky určitě pobavila.

Ani české modelky nenechalo dění na mistrovství světa chladné

Karolína Kurková je modelkou světové extratřídy a ačkoli momentálně žije v zámoří, na svou rodnou zemi samozřejmě nezapomíná. Dokonce sledovala i všechny důležité zápasy českého basketbalového výběru na světovém šampionátu. Po výhře nad Brazílií na svém instagramovém profilu pronesla, že je na kluky neskutečně hrdá a přeje jim štěstí i do dalších bojů. I když český tým nakonec padl, určitě by milé gesto ani teď nevrátila zpátky.

Leoš Mareš

Leoše Mareše všichni známe jako zábavného televizního moderátora, kterého proslavila zejména Československá SuperStar. Od té doby ale prošel značným vývojem a stal se z něj jeden z nejúspěšnějších influencerů u nás. Basketbalistům proto udělal obrovskou reklamu, když na svých sociálních sítích, které sleduje téměř 800 tisíc lidí, pravidelně sdílel výsledky a komentáře k jednotlivým zápasům.

Jaromír Jágr byl také zapáleným fanouškem

Česká hokejová modla si výkony českých basketbalistů na mistrovství světa nemohla vynachválit. Na svém Instagramu po vítězném duelu s Brazílií sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr zveřejnil následující zprávu:

„Gratulujeme! Je radost se na vás dívat.“

Kapela Lucie o basketbalistech hodlá napsat píseň

Kapela Lucie patří ke stálicím české hudební scény a její hity jsou legendární. Není proto divu, že i čeští basketbalisté si je před jednotlivými zápasy na mistrovství světa v Číně pouštěli. Toho si partička kolem Davida Kollera samozřejmě nemohla nevšimnout a klukům poslala děkovný vzkaz, na němž navíc potěšila fanoušky informací, že momentálně připravuje nový singl věnovaný právě našim úspěšným basketbalistům. Sice není jasné, kdy očekávaná píseň spatří světlo světa, ale každopádně už se jí nemůžeme dočkat!

Foto: nbcsports.com