Tomáš Řepka veřejně sepsul současnou politiku Sparty

Foto: sport.virgilio.it

Někdejší fotbalista Tomáš Řepka je po svém návratu z vězení neustále středem pozornosti. Zatímco krátce poté, co opustil plzeňské nápravné zařízení, poskytoval rozhovory týkající se právě svého pobytu za mřížemi, nyní už se znovu začal vyjadřovat s věcem, které mu dlouhodobě leží v žaludku. Prostřednictvím sociálních sítí se tvrdě obul do současné politiky pražské Sparty, které obětoval velkou část své profesní kariéry. Nevynechal ani kritiku mířenou na hráče, jimž jde dle jeho názoru pouze o peníze.

Řepka se na svobodě opravdu činí

Šestačtyřicetiletý Tomáš Řepka a po Jiřím Kajínkovi pravděpodobně neslavnější český vězeň už je zpátky na svobodě nějaký ten pátek a nutno podotknout, že rozhodně nelení. Veřejnosti prostřednictvím médií sdělil, že o svém pobytu za mřížemi hodlá napsat další knihu, dále pak plánuje besedy o milovaném sportu napříč celou republikou. Je jasné, že vzhledem ke stupňujícím se výrokům na adresu pražské Sparty, se jeho veřejná vystoupení budou poměrně silně opírat právě o toto téma. Vysloužilý obránce na svém oficiálním profilu na sociální síti nedávno sdílel status, který si vedení Pražanů za rámeček určitě nedá:

„Současné dění ve Spartě je pro mě zlý sen jak z hráčského hlediska, tak z hlediska managementu. Spartu jsem zažil jako elitní klub, který si každý hráč musel zasloužit, odmakat. Každý, kdo se v něm ocitl, si této pocty vážil. Teď to tak necítím. Nespokojenost fanoušků je dlouhodobá a zcela na místě. Nesmyslní hráči, neadekvátní platy, nulová bojovnost a dravost v zápasech. Pak není divu, že koukáme Slavii a Plzni na záda.“

Vedení Sparty si prý neumí vážit klubových legend

Tomáš Řepka u hodnocení výkonů Sparty neskončil. Pozastavil se také nad tím, jak vedení zachází s klubovými legendami. Dle jeho názoru jsou ti, kteří pro Spartu kdysi dýchali, upozaďováni a je s nimi zároveň zacházeno neskutečným způsobem, jenž hraničí se zvráceností. Zdaleka údajně nehovoří jen o sobě, ačkoli žádná konkrétní jména jmenovat nechtěl. Následně fanouškům jako zrcadlo poskytl pohled do ostatních soutěží, kde měl tu čest působit:

„Když jsem byl pozvaný jako čestný host na zápas Fiorentiny s Neapolí, zažil jsem tam od všech zúčastněných takovou vstřícnost, která mě po šestnácti letech naprosto rozsekala. Nechyběl potlesk ani oslavné chorály. Věřím, že stejně tomu bude i ve West Hamu, kam se chystám. Na Spartu jsem si šel v lednu koupit permanentku. A můžu být rád, že mi ji vůbec prodali. Budu vás zdravit ze sektoru A19 a doufat, že se něco změní, moje jméno bude konečně fanoušky trochu zapomenuto a nebudete mě už znovu žádat, ať se jako veterán vrátím.“

Těžko říci, jestli by slova Tomáše Řepky někdo z bývalých fotbalistů Sparty podepsal. Možná se jedná jen o takový marketingový tah před plánovanými besedami, kterým si hodlá získat pozornost a vyšší návštěvu. Samozřejmě ale není vyloučeno, že jeho kritika stojí na reálných základech a problémy Sparty jsou zakořeněny hlouběji, než se na první pohled zdálo.

Foto: sport.virgilio.it