Tomáš Řepka má být podmínečně propuštěn

i Foto: foreverwestham.com
                   

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka strávil poslední měsíce za mřížemi nápravného zařízení v Plzni. Na Borech měl už podle všeho dostatek času zpytovat svědomí a vyzkoušet si také naprosto odlišné povolání, když v rámci obecně prospěšných prací začal pracovat jako pekař. Jelikož se doposud choval velmi vzorně a nebyly s ním sebemenší problémy, mohl by se v brzké době dostat předčasně na svobodu. O jeho budoucnosti prý bude rozhodnuto začátkem listopadu.

Řepka podal žádost o podmínečné propuštění

Pětačtyřicetiletý Tomáš Řepka nastoupil k výkonu trestu koncem letošního května. Ačkoli původně očekával svůj pobyt na pražské Ruzyni, nakonec byl po pár dnech převezen do plzeňské věznice na Borech, kde dříve pykal například také nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, jehož kauza je dodnes terčem dohadů a spekulací. To sem ale nepatří. Řepka u soudu vyfasoval trest v podobě 2,5 let za mřížemi a přijal jej s pokorou.

Nyní máme konec října a Tomáš Řepka má za sebou téměř pět měsíců mezi trestanci. Jak se mu vede? Podle důvěryhodných zdrojů začal někdejší hráč Fiorentiny, Baníku Ostrava, West Hamu United či pražské Sparty pracovat jako pekař v jedné z plzeňských pekáren a práce mu jde kupodivu skvěle. Prý dokonce peče možná nejlepší chleba ze všech vězňů. Právě tato činnost mu nejspíš výrazně ulehčila situaci.

Okresní soud v Praze mu totiž odpracovaných 293 hodin v pekárně započítal jako 293 dní strávených za mřížemi. Z toho vyplývá, že podstatnou část vyměřeného trestu má již za sebou a může proto v dohledné době požádat o podmínečné propuštění. K tomuto aktu se známý bouřlivák nejspíš odhodlá 11. listopadu 2019, kdy bude v areálu věznice probíhat hned několika dalších řízení. Uspěje? Je to velmi pravděpodobné.

V případě, že Řepka opustí vězení předčasně, za mřížemi stráví výrazně kratší dobu, než bylo původně plánováno. Od května totiž dosud neuběhlo ani půl roku.

Řepka musí stejně jako každý jiný pykat za své přečiny

Tomáš Řepka byl po celou svou kariéru jedním z nejlepších českých obránců vůbec. Bohužel souběžně s tím také často podléhal návalu emocí a nejednou učinil něco, čeho musel později litovat. Tato vlastnost mu vydržela i do období následujícího. Vzhledem k tomu, že o podstatnou část finančních prostředků se připravil sám a druhou musel odvést na alimentech svým bývalým partnerkám, dostal se do situace, kdy mu nezbývalo zhola nic. Rozhodl se proto ke spáchání trestného činu – zpronevěře.

Kvůli ní ostatně stanul i před soudem. Samozřejmě mu nepomohla ani obžaloba z poškození dobrého jména bývalé manželky Vlaďky Erbové, na kterou společně se svou současnou partnerkou Kateřinou Kristelovou útočil na internetu. Čelil také obžalobě z neplacení alimentů. Tento přečin mu však soud nakonec odpustil.

Foto: foreverwestham.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství