Ti dopadli! Sportovci, kteří z různých důvodů skončili na mizině! (3. část)

i Foto: barstoolsports.com
                   

Blížíme se do finále naše smutného žebříčku, který se opírá o sportovce, kteří sice měli talent od Pána Boha, díky čemuž si během své kariéry vydělali neskutečné peníze, ale posléze o ně také velice rychle přišli. Tipnete si, jací největší dlužníci se ve sportovní oblasti nacházejí? První trojice hříšníků vám je jistě velice dobře známá!

Travis Henry

Je pravda, že v našich článcích s touto tématikou se objevilo skutečně velké množství hráčů amerického fotbalu. Tím posledním a nejvýše umístěným je Travis Henry, jehož sportovní cesta byla jednou velkou pohádkou. Hrával za prestižní Denver Broncos a o peníze nikdy neměl nouzi. Díky tomu byl samozřejmě magnetem na zlatokopky, které se kolem něj slétaly jako mouchy… vy víte na co. Henry jim kupoval drahé dárky, platil luxusní večeře a hýčkal si každou z nich jako princeznu. S devíti z nich si navíc udělal potomky, na něž posléze musel platit astronomické alimenty.

Zřejmě si naivně myslel, že mu miliony na kontě vydrží věčně a nevyschnou ani po ukončení aktivní sportovní kariéry. To se ale šíleně spletl! Na kontě momentálně nemá ani vindru, dvakrát byl navíc obviněn z dopingu a s americkým fotbalem proto skončil předčasně. Nějaký čas strávil i ve vězení a musel zaplatit také pokutu ve výši čtyř milionů dolarů. Život na vysoké noze prostě něco stojí…

Mike Tyson

Mike Tyson je považován za jednoho z největších průšvihářů ve sportovní sféře. Během své kariéry boxera si přišel na úctyhodných 400 milionů dolarů, které utrácel za luxusní šperky, drahá auta, ženy a dokonce si jako domácí mazlíčky pořídil i bengálské tygry. V ringu se mu trefně přezdívalo „zlý muž“, což několikrát potvrdil. Před šestnácti lety musel vyhlásit bankrot, dluhy mu přerostly přes hlavu.

Tři roky si pobyl také ve vězení, když byl usvědčen ze znásilnění, řízení pod vlivem alkoholu a držení drog. I přes to všechno je stále výraznou celebritou, která často hostuje v televizních pořadech i seriálech. Sám sebe si zahrál například v populárních sitcomu Jak jsem poznal vaši matku nebo komediální filmové sérii Pařba s Bradley Cooperem.

George Best

Sarkasticky musíme prohlásit, že Best je v našem žebříčku skutečně „best“, což v překladu znamená „nejlepší“. Fotbalista původem z Anglie vydělal za svůj život ohromných 100 milionů dolarů, což bylo v jeho době opravdu něco. V roce 1968, kdy hrával za slavný Manchester United, dokráčel až k zisku Poháru mistrů evropských zemí. Jelikož z něj byla oslavovaná celebrita, začal obrážet večírky, kde si užíval pochlebování veřejnosti.

Alkohol se mu nakonec stal osudným, skončil kvůli němu dokonce ve vězení, když byl chyben za volantem ve značně podnapilém stavu. Při incidentu napadl také policistu. Vinou špatného zdravotního stavu musel podstoupit operaci jater, která ho ovšem od alkoholu také neodradila. Zemřel v poměrně nízkém věku s tím, že jeho život byl od začátku až do konce jeden velký mejdan.

Foto: barstoolsports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články