Tajný převoz do nemocnice! Zhoršil se snad Schumacherův zdravotní stav?

Foto: express.co.uk

Zdravotní stav Michaela Schumachera se od jeho vážné nehody na lyžích před pěti lety zahalen pod rouškou tajemství. Rodina legendárního pilota Formule 1 se snaží veškeré podrobnosti držet pod pokličkou a za tu dobu do éteru neunikla ani jedna jediná fotografie toho, jak hvězda vypadá dnes. Zahraničním novinářům se ovšem podařilo zjistit, že Schumacher byl v pondělí 9. září letecky převezen do francouzské nemocnice Georges Popidou v Paříži, kde se svěřil do rukou kardiovaskulárního chirurga Phillipea Menaschého. Znamená to snad, že má bývalý padesátiletý závodník závažné problémy se srdcem?

Naprosto utajená akce, která ovšem pozornosti médií stejně neunikla

Michael Schumacher od roku 2014 ani jednou neopustil své rodinné sídlo ve Švýcarsku. To se ale v posledních dnech změnilo. Rodina slavného pilota stáje Ferrari naplánovala transport do francouzské kliniky absolutně do detailů. Přibližně v 15:40 vrtulník s cenným nákladem přistál na tamním helipadu a v té době jen hrstka zaměstnanců věděla, co že se to vlastně chystá. Závodník byl do prestižního zdravotnického zařízení přijat pod falešným jménem a iniciátoři akce si dali opravdu hodně práce, aby jej nikdo nespatřil.

V momentě, kdy byl Schumacher převážen na nosítkách do útrob nemocnice, bylo jeho tělo zahaleno tmavou, neprostupnou látkou a doprovázelo jej asi deset lidí, kteří měli dohlédnout na to, aby transport proběhl hladce a bez sebemenších problémů. Ačkoli se snaha o utajení nedá rodině Němce upřít, stejně se jejich plány nakonec provalily.

Francouzský deník Le Parisien přispěchal s tvrzením, že Schumacher se svěřil do péče špičkového kardiovaskulárního chirurga světových kvalit Phillipea Menaschého, jehož hlavní specializací je především buněčná terapie srdečního selhání. V dané oblasti je zmíněný lékař skutečně průkopníkem, který před lety jako první dokázal transplantovat cizí embryonální kmenové buňky do srdce nemocného člověka.

Schumacher má podle všech indicií vážné potíže se srdcem

Michael Schumacher má strávit v nemocnici pouze několik dní, během nichž se bude muset podrobit testům. Zahraniční média totiž hlásají, že dlouhodobě dostává infuze kmenových buněk, které mají za úkol bojovat se záněty v jeho těle. Po obdržení výsledků by se měl tedy opět vrátit do Glandu ve Švýcarsku a nebo pro změnu zamířit na Mallorcu, kde taktéž vlastní jedno rodinné sídlo. V obou případech bude pokračovat jeho domácí rehabilitace. Návštěva kliniky ovšem rozhodně nevěští nic dobrého a můžeme si jen domýšlet, jestli léčba skutečně funguje a nebo přestala účinkovat. Tisku rodina závodníka žádné informace určitě neposkytne a lékařský personál jakbysmet.

Domácí léčba stojí každý týden miliony

Michael Schumacher bezpochyby není běžným pacientem a proto je mu poskytnuta ryze nadstandardní péče. Od září 2014 je pod neustálým lékařským dohledem specialistů, kteří se o něj starají v útrobách jeho vlastního domu. Tato péče samozřejmě není zadarmo, rodina prý musí platit přibližně 3 miliony týdně. Pokud si tedy spočítáme, jak dlouhou dobu už je o Schumachera pečováno, k dnešnímu dni se celková péče vyšplhala už na neskutečnou jednu miliardu korun!

Ačkoli si závodník během své kariéry vydělal opravdu velké peníze, na pokrytí těchto výloh úspory nestačily. Jeho manželka proto musela rozprodat velkou část majetku včetně soukromého tryskáče a několika nevyužívaných nemovitostí.

Foto: express.co.uk