Sportem k uklidnění

Každý z nás se může ocitnou v situaci, kdy je unavený, podrážděný, vyčerpaný, je naštvaný na všechno a na všechny, když se ani v práci nedaří. V tu chvíli je pro druhého nepříjemný, což vysílá i kolem sebe. V těchto okamžicích je tedy nutné se uklidnit. Nezáleží na tom, z čeho je člověk vystresovaný – práce, zdraví,… V tu chvíli je přímo nutné uklidnit své myšlení, protože právě ono, když bude negativní, může člověku výrazně ublížit. Dokonce se říká, že to, o čem přemýšlíme nebo na co myslíme, přitahujeme k sobě. Je tedy logicky lepší myslet pozitivním způsobem nebo vyprázdnit hlavu a mysl zklidnit. K tomu mohou dopomoci i sporty.

Sport je hodně oblíbená aktivita, protože výrazně prospívá zdraví. Jestli jste sami vášniví sportovci, pak určitě víte, jaký sport Vás uklidní. Pokud ale sport často neprovozujete, můžete si nechat poradit.

Z té velké masy sportů tu máte na výběr dva, jenž jsou na uklidnění mysli jedny z nejlepších a dokážou to doslova během pár minut. A jaké že to jsou?

  • Jóga

Pokud se někde řekne “jóga”, hodně lidí si představí bolest při cvičení, které není dělané k hubnutí a také k mysli. To ale není žádná pravda, protože jóga sice bolí, ale to protože se díky ní protahují všechny svaly v těle, ale je též velmi účinná. Efektivně se u ní hubne a co se týká mysli, to jej ještě rychlejší.

Jóga, stejně jako meditace, zakazuje myslet na cokoli během cvičení, a je jedno, jestli se jedná o negativní nebo pozitivní myšlenky. Prostě je nutné vyhnat všechny myšlenky z hlavy ven a být soustředění čistě jen na správné dýchání. Po pár cvicích se člověk bude cítit odpočinutý a bez stresu.

  • Běh

Běh má v oblibě velká spousta lidí i proto, že se při něm uklidní. Uvolní se hormony štěstí, když je doprovázen písničkami v uších, tak je to motivující a podporující, k tomu se ještě musí přičíst efekt hubnutí.