Slavný kouč Guardiola překvapil slovenského fanouška. Tomu se teď těžko spí

Na tiskové konferenci před zápasem utrousil slavný fotbalový kouč pár povedených vtípků. Utahoval si i z trenéra domácích. A na hřišti to byla taky nálož.

i Zdroj fotografie: Manchester City FC

Splněno. Manchester City si v dalším utkání Ligy mistrů odvezl z Bratislavy povinné body a vyhrál se Slovanem na Tehelném poli vysoko 4:0. Celkem výstižně to zhodnotil trenér domácího celku Vladimír Weiss. „Proti takovému soupeři jsem ještě nikdy nehrál. V mých očích je to nejlepší tým na světě s nejlepšími hráči. Systematicky je to určitě nejlepší tým. Byla pro nás čest proti takovému týmu hrát. Je to jiný svět,“ řekl po utkání pro Nova Sport.

Guardiola byl samý vtip

Španělský trenér Pep Guardiola na Slovensko rozhodně nejel s žádnými obavami, což potvrdil na předzápasové tiskové konferenci, kde byl samý vtip. „V Anglii bohužel nejde slovenská liga naladit, nemáme na ni práva,“ utahoval si tak trochu ze Slovanu před novináři. Předchozí utkání soupeře se Celtikem v Lize mistrů ale prý sledoval. „Na Slovensku jsem nikdy nebyl ani jako turista, tak třeba v budoucnu,“ dodal vzápětí.

Z kanonýra fotbalové reprezentace je bezdomovec. Popsal pád na dno

Ještě před tím si vzal slovo trenér domácích. „Pepa bych přirovnal ke Gaudímu. Dlouhá léta mu v Anglii nerozuměli, ale on svou myšlenku budoval a věřil jí, až nakonec se City vyhrál Ligu mistrů. Guardiola rozumí fotbalu jako nikdo jiný, a to mám rád i další trenérské velikány Kloppa, Ancelottiho či Bielsu,“ vzdal poklonu legendárnímu stratégovi trenér Weiss starší. Na to trenér City reagoval poněkud zvláštně.

Vyznal mu lásku

„Neměl předtím, než to řekl, skleničku vína?“ smál se Pep Guardiola. Vzápětí ale pochvalu ocenil. „Je to pro mě velký kompliment a děkuji za něj,“ zvážněl. Vtipný zůstal i před domácími fanoušky, kteří se chtěli především vyfotit. Jeden z příznivců španělského kouče mu dokonce vyjádřil lásku: „Jsi nejlepší trenér, miluju tě,“ pokřikoval na třiapadesátiletého kouče. „Taky tě miluju,“ odpověděl bývalý vynikající fotbalista, čímž dotyčného zaskočil a způsobil mu v dobrém slova smyslu několik probdělých nocí.

Hodnota sparťanského čaroděje je od příchodu na Letnou čtyřnásobně vyšší. A dál raketově roste

V samotném utkání začal Slovan aktivně a hned po úvodu spálil dobrou příležitost Tolič. O pár minut později to potrestal Gündogan. Tým z Manchesteru držel míč a dominoval, druhou branku přidal po patnácti minutách Foden. Do poločasu pak ještě několikrát zazvonila branková konstrukce. Po hodině hry přidal třetí gól Haaland a skóre uzavřel mladík McAtee. Několika dalším gólům pak zabránil brankář Takáč. City si tak po bezbrankové remíze s Interem spravilo chuť.

Na SportechŽivě jsme také psali o zásadním rozhodnutí české fotbalové legendy.