Skvělá zpráva! Stav Michaela Schumachera se prý výrazně zlepšil!

i Foto: hellomagazine.com
                   

Jméno Michaela Schumachera se všem automobilovým nadšencům jistě dobře známo. Legendární závodních Formule 1, který se stal dohromady sedmkrát mistrem světa se stájemi Ferrari před několika lety náhle zmizel ze scény. Důvodem tohoto aktu však nebyla snaha odpočinout si od záře reflektorů, nýbrž strašidelné zranění hlavy, které si přivodil během lyžování v Alpách. Těžko uvěřit, že člověku, který se na závodních tratích často pohyboval na tenké hranici mezi nebezpečím a bláznovstvím, se nakonec stalo osudným něco takto „banálního“. Vysloužilý jezdec byl na prahu smrti a jeho rodina držela dlouhých pět let zdravotní stav miláčka publika pod pokličkou. Jak je na tom Schumacher nyní? Konečně prý přišlo výrazné zlepšení!

Hora tajemna kolem zdravotního stavu bývalého pilota byla částečně prolomena

Rodině Michaela Schumachera se po celou dobu rekonvalescence dařilo držet veškeré interní záležitosti pod pokličkou. Těžko říci, jestli právě tento způsob obrany fungoval dle předpokladů. Lidé a zejména novináři totiž začali kvůli nedostatku informací spekulovat a mnozí už Schumachera posílali dokonce lidově řečeno „pod kytky“. Když nedávno nedorazil do kina na premiéru dokumentu o sobe samém, spekulantům tím jen poslal signál, že na jejich scénářích může být alespoň zrnko pravdy. To ovšem kategoricky vyvrátil někdejší šéf týmu Ferrari Jean Todt, který prý svého přítele ve Švýcarsku, kde se celé ty roky nachází, pravidelně navštěvuje. Pro Radio Monte-Carlo sdělil:

„Dívám se spolu s Michaelem v televizi na závody v jeho švýcarském domě. Stále bojuje a s ním jeho rodina.“

Současný šéf Automobilové federace sice neprozradil nic konkrétního, což má jistě nakázáno od Schumacherovi rodiny, nicméně z jeho vyjádření jsme se alespoň dozvěděli, že je Michael nejspíše na dobré cestě a nic není ztraceno. To nám ale bohužel bude muset stačit (zatím).

Schumacherovi vlévá krev do žil jistě i talentovaný potomek

Dvacetiletému Micku Schumacherovi se minulý víkend dostalo ohromné pocty. V tom čase byla totiž naplánována Velká cena Německa a syn slavného otce byl vyzván, aby se před startem kvalifikace projel po závodní trati ve voze, s nímž jeho rodič a vzor před lety válcoval všechny soupeře. Taková nabídka se prostě nedá odmítnout, což potvrdil i sám Mick slovy:

„Bude to pro mě speciální moment, moc se těším. Projet se v tomto autě, které je symbolem zlaté éry formule 1, je něco úžasného.“

Zdá se, že jablko nepadlo daleko od stromu. Mick se totiž závodění věnuje již od útlého dětství a i když se ještě do elitní Formule 1 nevypracoval, mnozí příznivci daného sportu mu věští velkou budoucnost, k níž má ty nejlepší možní předpoklady. V legendárním závodních voze si Mick Schumacher za aplausu publika a přítomných novinářů střihl tři kola a po tomto zážitku se samozřejmě netajil nadšením. A pokud jej Michael sledoval z pohodlí svého domova alespoň pomocí televizní obrazovky, musel být nejen dojatý, ale také velice hrdý!

Foto: hellomagazine.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články