Skandál budoucí hvězdy NBA, čelí obvinění z vraždy

Jméno Teshaun Hightower nejspíš většině z vás příliš neřekne. Jedná se však o talentovaného mladíka ze Spojených států amerických, kterému odborníci v oblasti basketbalu věštili zářnou budoucnost. O tu se ale vlastní vinou zřejmě připravil. Čelí totiž obvinění z nelegálního držení zbraně a násilné vraždy.

Zdroj fotografie: nypost.com

Jméno Teshaun Hightower nejspíš většině z vás příliš neřekne. Jedná se však o talentovaného mladíka ze Spojených států amerických, kterému odborníci v oblasti basketbalu věštili zářnou budoucnost. O tu se ale vlastní vinou zřejmě připravil. Čelí totiž obvinění ze spáchání trestného činu a rozhodně nejde o žádnou banalitu. Soud aktuálně prověřuje jeho účast na vraždě jiného mladíka, jíž měl spáchat společně s ostatními členy svého gangu včetně mladšího bratra. Ačkoli zatím ještě nepadlo závazné rozhodnutí, důkazy jsou podle zákulisních zdrojů nekompromisní.

Sobotní masakr je nyní předmětem vyšetřování

K události, která momentálně poněkud zapadla pod náporem pandemie koronaviru, došlo již osmého dubna. Šestice mladíků afroamerického původu tehdy vtrhla do bytového komplexu ve městě Stockbridge, které se nachází na území amerického státu Georgia. Setkání se ovšem pro jednoho z účastníků zvrhlo v děsivou noční můru. Sousedé na místo přivolali policii poté, co zaslechli střelbu. Ta našla na zemi ležet postřeleného čtyřiadvacetiletého Devanteho Anthonyho Longa, a proto zavolal záchranku. Ačkoli se zdravotnické složky mladíkovi snažily ze všech sil pomoci, on bohužel skonal už při převozu do nemocnice.

Jak se později ukázalo, jedním z pachatelů hrůzného incidentu byl také Teshaun Hightower, jenž je považován za jednu z největších basketbalových nadějí své generace. Násilný akt měl podle všeho spáchat ve spolupráci se svými kumpány z gangu, kam patří i jeho mladší bratr. Policie z okresu Henry County výtržníky velmi rychle dopadla a umístila do vazby. Všichni nyní čelí obvinění z nelegálního držení střelné zbraně, násilného napadení a v neposlední řadě také vraždy.

Důkazy jsou podle zákulisních zdrojů dostačující, aby chlapci za mřížemi nějakou dobu zůstali.

Na NBA může Teshaun Hightower určitě zapomenout

Zdroj fotografie: nbcwashington.com

Teshaun Hightower měl v rámci své sportovní kariéry vcelku pomalé začátky. Za tým University of Georgia se mu příliš nedařilo a do hry se dostával jen sporadicky. Rozhodl se proto změnit prostředí a za školu v Tulane už naplno projevil svůj osobitý styl a talent. Letos se stal nejproduktivnějším hráčem celého týmu a pomýšlel proto na postup o třídu výš. Přihlásil se proto do draftu NBA a podle odborníků měl nemalé naděje. Jenže zarážející kauza z posledních dnů jeho šance na postup mezi světovou elitu definitivně pohřbila.

Bohužel pro něj se momentálně nemá kam vrátit, protože vysoká škola v Tulane jej s okamžitou platností vyřadila z týmu hned poté, co se o „krvavém setkání“ s jeho bandou dozvěděla. Hightower se tak zařadil do boku dalších talentovaných sportovců, jimž kriminální činnost zhatila slibně rozjetou kariéru.