Rudy Gobert schytává ostrou kritiku ze všech stran

Šikovný basketbalista Rudy Gobert na sebe upoutal pozornost laxním přístupem k ochraně sebe sama před možnou nákazou koronavirem. Netrvalo dlouho a zákon schválnosti se přihlásil o slovo. Hvězda NBA měla pozitivní test na přítomnost zákeřného viru a navíc stihla nákazu přenést i na některé další hráče. Ačkoli později Gobert věnoval poměrně vysokou částku na boj s nemocí, u lidí žádné plusové body nesklidil. Chodí mu dokonce výhrůžky smrtí.

Zdroj fotografie: usatoday.com

Ze dne na den se stal nechvalnou tváří pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc zvanou COVID-19. Šikovný basketbalista Rudy Gobert na sebe upoutal pozornost laxním přístupem k ochraně sebe sama před možnou nákazou, když na tiskové konferenci po jednom zápase s úsměvem osahával mikrofony všech přítomných novinářů a dokonce se scházel s přáteli, kteří mají trvalý pobyt v zasažené Francii. Netrvalo dlouho a zákon schválnosti se přihlásil o slovo. Hvězda NBA měla pozitivní test na přítomnost zákeřného viru a navíc stihla nákazu přenést i na některé další hráče. Ačkoli později Gobert věnoval poměrně vysokou částku na boj s nemocí, u lidí žádné plusové body nesklidil. Chodí mu dokonce výhrůžky smrtí.

Jak to celé vlastně začalo

Sedmadvacetiletý francouzský basketbalista Rudy Gobert patří k největším hvězdám NBA současnosti. V minulém ročníku se stal základním stavebním kamenem sestavy týmu Utah Jazz, posbíral obrovský počet úspěšných smečí a zahrál si také prestižní utkání hvězd. Nic z toho mu ovšem v posledních dnech k oblibě nepomáhá. Popudil proti sobě veřejnost i většinu dalších sportovců svým neuvážených chováním vůči pandemii nového typu koronaviru. Ještě v momentě, kdy nákaza na území USA teprve začínala, si během tiskové konference neodpustil několik humorných poznámek a v záchvatu vtipu navíc osahal mikrofony všech přítomných novinářů.

Boží mlýny ovšem melou a v tomto případě se do chodu daly vskutku rychle. O pár dnů později byla u slavného pivota prokázána přítomnost nemoci COVID-19. Následně pozitivní testy čekaly také na Donovana Mitchella či Christiana Wooda, kteří s Gobertem nastupují ve stejném týmu. Ačkoli u nich měla zákeřná nemoc velmi mírný průběh, jako ostatně u většiny mladých sportovců, oba dva museli prokázat ohromnou vnitřní sílu, aby svému spoluhráči pořádně nevyčinily. Navenek sice udržely nervy na uzdě, nicméně nálada uvnitř kabiny je podle zákulisních zdrojů od té doby na bodu mrazu.

Někteří sportovce hájí, kárání médií prý přerostlo v lynč

Zdroj fotografie: sltrib.com

Rudy Gobert se posléze kál ze svých hříchů. Na Instagramu se omluvil všem fanouškům, které zklamal. Dále pronesl, že jeho koronavirová zkušenost by měla posloužit jako výstraha pro ostatní, jelikož současný stav světa určitě nelze brát na lehkou váhu. Aby toho nebylo málo, věnoval basketbalista ještě půl milionu dolarů charitativním organizacím a část peněz šla přímo zaměstnancům Salt Lake arény, které svým chováním hodně ohrozil.

Přestože se Rudy Gobert snaží ze všech sil zvrátit nenávist vůči své osobě, příliš se mu zatím nedaří. Média ani veřejnost mu nemohou přijít na jméno, sociální sítě pravidelně zaplavují komentáře s přáním smrti. Situace se dostala do té fáze, že se Goberta zastal i jeden ze spoluhráčů. Evan Fournier v rozhovoru pro internetový deník Sportando sdělil, že podle něj je tento typ lynčování naprosto odporný a možná má kořeny v tom, že je Gobert cizincem. Dle Fournierova názoru přitom není vyloučeno, že prvním nakaženým basketbalistou mohl být i Donovan Mitchell a přenos viru mohl proběhnout obráceně. Co na tuto konspirační teorii říkáte?