Ronaldinho čeká ve vězení na spásu, proces se však může pořádně protáhnout

i Foto: trtworld.com
                   

Od doby, kdy fotbalový kouzelník Ronaldinho pověsil kopačky na hřebík, uplynulo již dlouhých pět let. Kdo by si ještě v časech dávno zašlé slávy pomyslel, že hvězda jeho velikosti skončí za mřížemi kvůli podvodu. Někdejší brazilský reprezentant vycestoval v doprovodu svého bratra do Paraguaye, kde jej čekalo slavnostní otevření luxusního kasina v kombinaci s charitativní činností. Na žádnou z těchto akcí ovšem nakonec nedošlo. Úřady zjistily, že vysloužilý sportovec do země přiletěl s falešným cestovním dokladem a kvůli tomu strávil už několik dnů za zdmi tamní věznice. Vyšetřování se údajně může protáhnout až na půl roku.

K trestními stíhání nedojde, jenomže…

Devětatřicetiletý Ronaldo de Assis Moreira (zkráceně Ronaldinho) si v průběhu minulého týdne pořádně zavařil. Se svým bratrem se měl zúčastnit otevření luxusního kasina v Paraguayi, jenže plány jim zhatila namátková kontrola, která zjistila nepravost cestovních dokladů. Dvojice tedy skončila za mřížemi, kde strávila jednu noc a poté byla propuštěna. Na svobodě se však neohřála příliš dlouho. Hned v pátek ji vyhledaly tamní policejní jednotky a pod zámkem ji uzavřely znovu.

Sám Ronaldinho nechápe, co se to na území země, kde se chtěl mimo jiné věnovat také charitě, vlastně děje. Zahraniční média sice informovala veřejnost, že by sportovec neměl být trestně stíhán, soudkyně ovšem žádost o jeho propuštění do domácího vězení okamžitě zamítla. Prý se obává, aby oba hříšníci ze Paraguaye neodletěli. Jak dlouho tedy může trvat Ronaldinhův pobyt za mřížemi? Minimálně do té doby, než definitivně skončí vyšetřování. A jelikož tamní úřady nejsou v otázkách rychlosti řešení případů příliš efektivní, advokát obou Brazilců se obává, že může jít o měsíce.

Ronaldinho a jeho bohatá sportovní cesta

Odchovanec brazilského Grémia byl už od útlého věku středem pozornosti, kroužilo kolem něj několik předních evropských klubů. Mládežnické roky si Ronaldinho ovšem odkroutil na domácí hroudě, za oceán se vydal až v dospělosti. Jeho první evropskou zastávkou se stalo Paris Saint-Germain, kde podepsal smlouvu na pět let.

Ještě před vypršením kontraktu jej ale do svých služeb přetáhla katalánská Barcelona za 32 milionů dolarů. S nabídkou tenkrát předčila i slavný Manchester United. Celkem pět let ve Španělsku bylo naprostým vrcholem Brazilcovi kariéry, odehrál celkem 145 ligových zápasů a nastřílel 70 branek. Lepšími statistikami nikde jinde nedisponoval. Na hlavou si v sezóně 2005/2006 navíc potěžkal pohár pro vítěze Ligy mistrů a Zlatý míč pro nejlepšího hráče planety.

Poté se ještě krátce představil v italském AC Milán, načež se vrátil zpátky do rodné země, kde kariéru ukončil v roce 2016.

Foto: trtworld.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla