Ragbista Rob Burrow poprvé promluvil o nemoci, které čelí i Marián Čišovský

Foto: leedsrhinosfoundation.org

Sedmatřicetiletý vysloužilý ragbista Rob Burrow je skutečnou legendou svého oboru. Během své profesionální kariéry sportovce hrával za anglickou reprezentaci, na klubové scéně získal osm titulů mistra a navíc ani jednou nevyměnil dres svého milovaného Leedsu. Ani jedna z divokých bitev, které kdysi na stadionech sváděl, se však nemůže rovnat soupeři, jemuž čelí dnes. O jeho nemoci zvané ALS, jíž podlehl Stanislav Gross a která postupně ničí také Mariána Čišovského, jsme vám informovali již dříve. Sportovec o ní ovšem poprvé veřejně promluvil teprve nedávno.

Rob Burrow se naděje na život nevzdává

Rob Burrow se od lékařů před necelým půl rokem dozvěděl otřesnou diagnózu – ALS a k tomu jen pár lety života. Kdo by ovšem čekal, že se někdejší ragbista stáhne do ústraní a bude trpělivě čekat na smrt, mýlil by se. Sedmatřicetiletý rodák z Pontefractu se nadále věnuje trénování a nedávno se dokonce objevil po boku své manželky na finále slavného Superbowlu a poskytl také rozhovor médiím, které samozřejmě zajímalo, jak se sportovec momentálně cítí:

„Užívám si každá den života. Chci tu být alespoň ještě 10 let, ale upřímně nevím, jestli třeba za dva roky budu stejně mobilní a aktivní jako teď. Když mi to doktoři sdělili, zhroutil jsem se, prvních deset dnů bylo šílených. Hrozné bylo to informovat o svém zdravotním stavu především rodinu a blízké, ale věděl jsem, že upřímnost je v tomto případě na místě.“

Burrow zabezpečil rodinu, nechtěl ji nechat bez prostředků

Ačkoli by si Rob Burrow samozřejmě přál vyhrát ještě další roky k dobru, moc dobře ví, že v tomto směru se jej nemoc nebude ptát na názor. Svůj osud tedy přijal a neuhýbá před ním. Zároveň vyjádřil své potěšení nad tím, že rodinu stačil zabezpečit ještě před krutou diagnózou. Je si jistý, že ženě a dětem po jeho ztrátě nebude nic chybět.

„Mám radost, že Lindsey a děti budou v pořádku, až odejdu. Podle mě je to to nejdůležitější na světě. Jsme finančně zajištění, postaral jsme se o to, aby rodině nic nechybělo. Moje děti budou moci v životě dělat všechno, co se jim zamane, co je bude bavit. Na to konto mi ale Lindsey vždycky říká, že to tak není, protože jednou nebudou mít otce. S tím se ale musí vyrovnat.“

Burrow se po většinu své profesionální kariéry vyhýbal novinářům a dobře si schraňoval také soukromý život. Neměl s nimi totiž stejně jako jeho spoluhráči dobré zkušenosti. Nyní ovšem prolomil mlčení, aby svými slovy dodal odvahu všem ostatním lidem, kteří trpí ALS a v podstatě jen čekají na smrt. Doufejme, že tato snaha nepřijde na zmar.

Foto: leedsrhinosfoundation.org