Petr Čech se vrátil mezi tři tyče, rozjede novou kariéru?

LONDON, ENGLAND - AUGUST 16: Petr Cech of Arsenal celebrates after the Barclays Premier League match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park on August 16, 2015 in London, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Petr Čech sice nedávno definitivně ukončil svou bohatou kariéru profesionálního fotbalového brankáře, nicméně na sport jako takový rozhodně nezanevřel. Prakticky okamžitě po rozloučení s londýnským Arsenalem se vrhl na novou výzvu. Dočkal se funkce v nejužším vedení Chelsea, se kterou v minulosti dosáhl mnoha úctyhodných úspěchů. Mimo fotbal nyní také zkouší štěstí jako hokejový brankář. V posledních dnech se objevil na tréninku britského klubu Guildford Flames, který hraje tamní nejvyšší hokejovou soutěž. Jak se Čechovi v brance menších rozměrů vlastně vedlo?

Čech chtěl být vždycky hokejistou, štěstí mu ale nepřálo

Rodák z Plzně měl ke sportu od malička velice blízko. Jeho prvotní volbou ovšem nebyl fotbal, jak si mnozí fanoušci mohou mylně myslet. Petr Čech se chtěl stát hokejistou, jenže rodiče si luxus v podobě drahé výbavy nemohli dovolit a proto nakonec začal s fotbalem, který je přeci jen o něco „levnější“. Čech toto sám potvrdil následovně:

„V té době byste museli koupit celou výstroj. To jsme si nemohli dovolit. Můj otec byl velmi chytrý a věděl, že se mi bude líbit jakýkoliv sport. Když mi bylo šest a půl nebo sedm, tak mě vzal do fotbalového klubu. Jakmile jsem začal hrát fotbal, tak jsem věděl, že se mi to líbí.“

Jako fotbalový brankář nakonec dosáhl nebývalých úspěchů, nicméně hokej miluje dodnes. Nedávno se dokonce zapojil do tréninkového procesu profesionálního týmu, který hraje britskou nejvyšší soutěž. Pro Petra to nebyla první zkušenost s hokejovou výstrojí, během rozlučky Martina Havláta se do branky postavil také.

Krásná helma, na které je vyobrazeno všechno, co Čech miluje

Sedmatřicetiletý Petr Čech se před tréninkem s Guildford Flames vyfotil s jejich dresem a příspěvek sdílel na sociálních sítích. Na první pohled působil jako ostřílený profík, který je na ledové ploše ve své živlu. Jeho výstroji bezesporu dominovala bílá maska, kterou vytvořil vyhlášený David Gunnarson. Ten se například postaral o helmu dalšího českého rodáka Petra Mrázka, jenž je Čechův dlouholetý kamarád a právě na jeho popud se legenda tuzemského fotbalu na designéra obrátila, což Mrázek potvrdil deníku iSport slovy:

„K Petrovi mám blízko, často si píšeme. Nedávno se mě ptal, kdo mi stříká masku, že se mu to moc líbí. Skončilo to tak, že mu teď můj kamarád David Gunnarsson ve Švédsku vyrábí motiv na jeho hokejovou helmu.“

Helma je skutečně mistrovským dílem, které vévodí britská a samozřejmě také česká vlajka. Nesmí chybět ani podobizna Dominika Haška, který je Čechovým hokejovým vzorem. Nyní se svému idolu snaží přiblížit alespoň tímto amatérským způsobem. Nikdo ovšem neříká, že by Čech nemohl ve volných chvílích začít hrát opravdu.

Přeci jen ještě není tak starý, aby musel všechny své aktivity navždy utnout. V Anglii navíc není hokej na tak vysoké úrovni jako například tady u nás, takže by měl Čech velkou šanci, že by o něj některý klub tamní nejvyšší soutěže opravdu stál. Necháme se tedy překvapit, jestli se takového scénáře někdy dočkáme!

Foto: punditarena.com