Peter Sagan po pádu na Tour de France promluvil o svém zranění. Zúčastní se olympijských her?

                   

Je jasno. Slovenský cyklista Peter Sagan, který po těžkém pádu na Tour de France absolvoval úspěšnou operaci kolena, se nebude účastnit letošních olympijských her. Slovenskou nominaci tak mimo Saganova bratra Juraje doplní náhradník Lukáš Kubiš.

Jednatřicetiletý slovenský závodník se zranil již na konci třetí etapy, kdy po pádu Caleba Ewana taktéž upadl a bojoval s poraněním kolene. Po 12. etapě nejprestižnějšího světového cyklistického závodu však musel odstoupit, v koleně se totiž objevila infekce. „Udeřil jsem si koleno o převodník, který mi zařízl do kůže nad čéškou a zanechal hlubokou ránu,“ popisoval Sagan své zranění fanouškům na Instagramu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Tu jsme vyčistili nejvíce, co to šlo, abychom zabránili infekci kvůli nečistotám z oleje na řetězu. Po pár dnech se však vytvořil zánět v synoviální burze na vrchu čéšky a naneštěstí antibiotika nezabránily infekci. Jedinou možností bylo skončit na Tour de France a jít na operaci,“ pokračuje nejúspěšnější slovenský cyklista, který zároveň po operaci v Monaku uklidnil fanoušky.

„Naštěstí šlo pouze o povrchovou infekci a netýká se kolenního kloubu. Chci poděkovat doktorovi a celému zdravotnickému týmu. Cítím se dobře a doufám, že za pár dní budu moci opět trénovat,“ dodal. Pro Sagana, který se letos představil na své desáté Tour de France tak šlo o teprve druhé nedokončení závodu v kariéře. Závodník, který dohromady zvítězil ve dvanácti etapách, však příjde i o účast pod pěti kruhy.

Zranění totiž znamená, že se závodník týmu Bora–Hansgrohe nebude moci účastnit letošních olympijských her v Tokiu, které začínají za deset dní. Slovenský cyklistický svaz již oficiálně požádal o změnu nominace. Mistr světa z let 2015, 2016, 2017 tak po dvou olympijských hrách v Londýně a Riu nezkompletuje třetí účast v řadě. Naopak pro jeho staršího bratra Juraje půjde o první účast pod pěti kruhy vůbec.

zdroj: sport.aktuality.sk, olympic.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní