Otřesný útok na slavného baseballistu, střelba mu málem ukončila život

Foto: usatoday.com

V dnešní době si člověk říká, že už jej snad nemůže lidská zloba a hrůzné činy v ničem překvapit. Třiadvacetiletý útočník (a ne ve sportovním slova smyslu) ze Santa Dominga nás ovšem opět přesvědčil o opaku. Vyhlédl si totiž veřejně známého a velice oblíbeného amerického baseballistu černé pleti Davida Ortize, jenž popíjel se svým kamarádem v jednom z tamních vyhlášených barů při šumění karibského moře. Mladík k němu jakoby nic přikráčel a aniž by na sebe dopředu jakkoli upozornil, střelil sportovce zbaběle do zad. Ten musel být okamžitě odvezen do nemocnice, kde bojoval o holý život, jeho stav je i nadále opravdu vážný. Co mladíka ke střelbě v baru vedlo a jaké následky to pro baseballistu se třemi tituly ze Světové série a miliardami na účtu bude mít?

Příjemný večer se zvrhl v doslova hororový zážitek

Dvaačtyřicetiletý veterán sportu David Ortiz se vydal se svým dlouholetým kamarádem Joelem Lopezem, jenž se v Santo Domingu živí jako televizní moderátor, do víru společenského života, konkrétně společně zakotvili ve vyhlášeném baru Dial na břehu karibského moře. Večer se odvíjel opravdu v ryze přátelském duchu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se za pár minut mělo stát něco strašného. Alespoň do určité chvíle. K baru totiž přijel nejmenovaný motocyklista, sesedl ze svého stroje a zamířil taktéž do útrob nálevny. Nikdo mu ovšem nepřikládal žádnou větší důležitost. On vyrazil rovnou ke stolu, u něhož seděl Ortiz s Lopezem.

Když došel do bezprostřední blízkosti k legendárnímu baseballistovi, bez varování vypálil jednu ránu ze své pistole do spodní části sportovcových zad. Střela pro pronikla ven břišní dutinou a do nohy zasáhla i jeho přítele. Většina přítomných v baru se dala do zběsilého řevu, někteří dokonce uprchli. Před tím ale někdo naštěstí stačil zavolat Ortizovi záchranku. Ta přijela poměrně rychle a okamžitě začala hvězdu připravovat na transport.

„Nenechte mě umřít!“

Ortiz zažíval muka, která si nikdo z nás zřejmě nedokáže představit, pokud si tím samým zážitkem sám neprošel. Na záchranáře celou dobu křičel:

„Prosím, nenechte mě zemřít. Jsem hodný člověk.“

Sportovec byl okamžitě po převozu podroben náročné a neodkladné operaci, v jejímž průběhu bylo zjištěno, že střela jako zázrakem neproťala žádný životu důležitý orgán. I díky tomu mohl Ortizův otec Leo veřejnost upokojit skvělou zprávou, že stav jeho syna je nyní stabilizovaný a hodlá s námi na tomto světě zůstat ještě hodně dlouhou dobu. Vyhráno ale samozřejmě ještě nemá, takže pro jistotu nemíníme nic zakřiknout.

Co bude s útočníkem?

Ještě, než střelce stačila dopadnout policie, se do něj pustili hosté tamního baru, kteří mu nejprve šikovně vytrhli zbraň z rukou a posléze mu dali co proto, že nebyl ani schopen vypovídat. Nikdo ovšem netuší, proč se k takto otřesnému činu uchýlil. Podle dosavadních zjištění to vypadá, že si nejspíše spletl osobu. To ale samozřejmě na závažnosti incidentu nic nemění.

Foto: usatoday.com