Otec Khabiba Nurmagomedova bojuje v nemocnici o život

i Zdroj fotografie: thenational.ae
                   

Za normálních okolností by se v téhle chvíli připravoval na očekávaný duel s Američanem Justinem Gaethjem, který rozhodne o dalším šampionovi prestižní organizace UFC v lehké váze. Ruský zápasník Khabib Nurmagomedov však nemá na bojové sporty ani pomyšlení. Důvodem je hospitalizace jeho otce, který po těžkém zápalu plic upadl do kómatu a lékaři v tuto chvíli nedokáží říci, zda-li se ještě někdy navrátí k normálnímu životu. Nurmagomedov dostal v posledních dnech celou řadu dojemných vzkazů od fanoušků a dokonce mu na sociálních sítích přistál i jeden, který absolutně nečekal. Pod ním se podepsal Conor McGregor, jenž tak nejspíš dočasně zakopal válečnou sekeru.

Abdulmanap Nurmagomedov stojí za úspěchy svého syna

Jednatřicetiletý Khabib Nurmagomedov je fanouškům bojových sportů dobře znám. Jedná se o populárního zápasníka MMA, který v roce 2018 pokořil neméně slavného Conora McGregora ve vzájemném duelu na půdě organizace UFC. Neporažený šampion lehké váhy za své úspěchy vděčí tvrdé dřině, odříkání a také vynikajícímu trenérovi. Tím není nikdo jiný, než-li jeho otec Abdulmanap. Rodina ruského bojovníka v posledních dnech prochází složitou zkouškou.

Výše zmíněný Abdulmanap totiž na následky těžkého zápalu plic upadl do kómatu a ačkoli se lékaři snaží dělat maximum, nikdo v tuhle chvíli nedokáže říci, jestli půjde o příběh se šťastným koncem. Optimistickým prognózám nepřispívá ani skutečnost, že sedmapadesátiletý muž před rokem prodělal operaci srdce a následně byl léčen v Německu. V dubnu byl navíc testován kvůli podezření na přítomnost nového typu koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19, testy ale naštěstí dopadly negativně.

Conor McGregor překvapil fanoušky dojemným vzkazem

iZdroj fotografie: bloodyelbow.com
Zdroj fotografie: bloodyelbow.com

Profily Khabiba Nurmagomedova se v posledních dnech zaplnily vzkazy od fanoušků, kteří jeho otci přejí brzké uzdravení a hodně sil do dalších let. K nim se možná překvapivě připojil i irský zápasník Conor McGregor, který přitom ještě před pár dny zdánlivě nemohl dvojici Rusů přijít na jméno. Khabiba označil za zbabělce a ostudu bojových sportů, o kvalitách jeho otce taktéž dlouhodobě polemizoval. Jak z nedávného statusu vyplývá, vyjádření McGregora nelze brát úplně vážně. Spíše než předávat vlastní myšlenky se snaží čeřit vodu ve chvílích, kdy se nic jiného neděje. Ostatně posuďte sami, jak moc jeho dojemný vzkaz koresponduje s dalšími Tweety:

„Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova. Je to člověk, který se podílel na úspěších nejednoho světového šampiona. Možná si ani nedokážeme představit, kolik práce za svůj život odvedl. Je to skutečný bojový génius. Zpráva o jeho špatném zdravotním stavu mě rozesmutnila a v tuhle chvíli se modlím za celou jeho rodinu.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články