Ostravská Zlatá tretra nabídne řadu hvězd, včetně pokořitele Usaina Bolta

i Foto: athleticsweekly.com
                   

Zlatou tretru Ostrava čeká již 58. ročník a je naplánována na 20. června tohoto roku. Organizátoři této vyhlášené sportovní akce již dopředu avizovali, že hodlají představit zástup tuzemských, ale také zahraničních sportovců, které si fanoušci rozhodně nemají nechat ujít. Po legendárním Usainu Boltovi tak máme možnost spatřit například dalšího velikána běžeckých tratí, Američana Christiana Colemana, jenž nejznámějšího běžce z Jamajky na mistrovství světa 2017 dokázal porazit. V jaké disciplíně a s jakým očekáváním se českým divákům představí? A které další hvězdy sportu se na prestižní tuzemské akci ukážou?

Nástupce Bolta? Mnozí odborníci mají jasno

Teprve třiadvacetiletého běžce Colemana čeká na události dvoustovka, do níž nastoupí například společně s českým rodákem Pavlem Maslákem, pro něhož bude takovéto měření sil jedním z vrcholů kariéry. Naděje na skalp této disciplíny ovšem nejsou pro Masláka příliš reálné. Proč? Coleman je totiž všeobecně považován za novodobého Usaina Bolta, který je v Ostravě držitelem rychlostního rekordu v podobě 19,83 vteřiny. Colemanův osobní rekord se pohybuje v těsném závěsu 19,85 vteřiny a sportovec by rád právě v Ostravě přepsal historii, na což mimochodem lákal všechny české fanoušky prostřednictvím PROMO videa, které koluje na internetu.

O složitém procesu, který vedl k získání tohoto slavného jména pro ostravský mítink, se rozpovídal manažer akce Alfonz Juck:

„Na mistrovství světa se chce Coleman kvalifikovat do obou sprintů. Nebylo jednoduché ho do Ostravy získat, takového sprintera teď chtějí všechny světové mítinky. I proto jsem rád, že se nám s ním podařilo domluvit. Pro diváky to bude velká pecka.“

Kdo další se objevil na seznamu slavných tváří?

Kromě Američana se šéfovi Janu Železnému společně se svým realizačním týmem podařilo získat celou plejádu velkých sportovců dnešní doby. Účast potvrdili například koulaři Tom Walsh či Ryan Crouser, skok daleký přivítá muže jako Luvo Manyonga nebo Juana Miguela Echevarriu, oštěp do rukou vezmou Johannes Vetter a Čech Jakub Vadlejch, skok o tyči čeká na Sama Kendrickse i Piotra Liska, stovku si zaběhne čtveřice Ronnie Barker, Andre De Grasse, Su Bing s Jimmym Vicautem, ostravskou čtyřstovku si vyzkouší Karsten Warholm společně s Kennym Bednarkem. Tím výčet vyhlášených sportovců samozřejmě nekončí, takže fanoušci se mají opravdu na co těšit!

Jan Železný shrnul účast na mítinku do jedné, velice trefné věty:

„Máme nabito! Všechno, co běhá, hází nebo skáče tady bude. A věřím, že plno bude i v ochozech.“

Ani v souvislosti s nabitými ochozy se bývalý sportovec nejspíše neplete. Vstupenky jsou v prodeji na síti TicketPortal a mizí z pokladen závratnou rychlostí. Není se vlastně čemu divit, jejich jednotná kupní částka je stanovena na příjemných 200 Kč, což je s ohledem na zvučná jména a známé tváře opravdu jedinečná cena. Hlavní program v Ostravě začíná od 17:30, takže pokud máte atletiku v lásce, rozhodně si jej nenechejte ujít alespoň v televizi!

Foto: athleticsweekly.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články