Olympijského medailistu možná čeká doživotní pobyt za mřížemi

i Zdroj fotografie: tellerreport.com
                   

Jak snadno se dá z vrcholu spadnout až na to nejhlubší dno. O tom se přesvědčil jihokorejský judista a také olympijský medailista Wang Ki-čchon, který čelí obvinění ze sexuálního napadaní mladé dívky, za což mu hrozí trest odnětí svobody do konce života. Ačkoli v otázce uvěznění dosud nebylo definitivně rozhodnuto, jedno už je přeci jen jisté – Ki-čchon už se nikdy neobjeví na žádné sportovní akci, jeho rodná země byla v tomto směru naprosto nekompromisní. Není to přitom první prohřešek proti zákonu, jehož se Korejec v posledních letech dopustil.

Wang Ki-čchon se na ženě bohužel nevyřádil poprvé

Jednatřicetiletý Wang Ki-čchon posbíral během své kariéry profesionálního judisty řadu významných trofejí. Jako příklad uveďme třeba stříbrnou olympijskou medaili z roku 2008, dva skalpy asijského mistrovství nebo dvě zlaté medaile ze světového šampionátu, to vše ve váhové kategorii do 73 kilogramů. Nebýt událostí z posledních dnů, mohl sbírku svých úspěchů ještě rozšířit. Jenže zkrátka existují činy, nad nimiž nelze jen tak mávnout rukou.

Sportovec totiž čelí obvinění ze sexuálního napadení mladé dívky a přestože soud v této věci ještě nevynesl konečný verdikt, důkazy zatím hovoří spíše pro obžalobu. Co z toho plyne? Jihokorejskému reprezentantovi hrozí doživotní pobyt za mřížemi. I když konečný trest bude pravděpodobně mírnější, v produktivním věku se na svobodu určitě nedostane, takže na další skvělé zážitky může rovnou zapomenout. Korejský svaz si tuto věc navíc pojistil doživotním zákazem reprezentovat zemi v jakémkoli odvětví sportu.

Těžko říci, co se v hlavě talentovaného sportovce vlastně odehrávalo. Každopádně se nejedná o jeho první prohřešek proti morálce a zákonu. V roce 2009 vyšlo najevo, že během potyčky v nočním klubu udeřil ženu. Šest let zpátky zase strávil osm dnů za zdmi vojenské věznice. Důvod tohoto opatření na veřejnost dosud neprosákl.

iZdroj fotografie: en24.news
Zdroj fotografie: en24.news

V Jižní Koreji padají i mnohem bizarnější tresty

Sexuální obtěžování je ve světě hodně propíraným tématem. Vzpomeňme například na kampaň zvanou MeeToo, která si před příchodem koronaviru kradla veškerou mediální pozornost pro sebe. Wang Ki-čchon pak není coby „sexuální predátor“ jediným odsouzeným sportovcem v Jižní Koreji.

Zhruba před týdnem stihl trest i olympijského vítěze a zároveň šestinásobného mistra světa v rychlobruslení Lim Hjo-čuna. Ten na druhou stranu neprovedl nic závažného. Groteskně stáhl svému reprezentačnímu kolegovi v tréninkovém centru kalhoty, za což si nevysloužil smích ostatních, nýbrž pokutu a povinné návštěvy terapeuta. Jak málo stačí, že?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články